RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Новини

2 листопада

Всі новини

Коли і як відзначають Курбан-байрам: історія і традиції головного свята мусульман

Курбан-байрам, також відомий арабською як Ід аль-Адха - одне з головних мусульманських свят. 2023 року він починається в ніч з 27 на 28 червня.

Про історію та традиції свята розповідає "Апостроф".

Читайте також: Мусульмани відзначають Ураза-байрам: традиції та гарні вітання зі святом

Історія свята

Свято відзначається на честь пророка Ібрахіма. Як каже Коран, уві сні до нього з'явився ангел Джабраїл і наказав з волі Аллаха принести в жертву свого сина Ісмаїла. Готуючись до обряду, Ібрахім вирушив у долину Міна, до розташування Мекки. Ісмаїл пішов за батьком, підкоряючись волі батька та Всевишнього. Під час жертвопринесення ангел Джабраїл дав пророку Ібрахіму як заміну барана. За відданість і душевну чистоту Ібрахіма Аллах дарував життя Ісмаїлу.

З того часу мусульмани щорічно згадують Ібрагіма та милість Аллаха. Свято з перших століть існування ісламу відзначають в арабських, тюркських та інших мусульманських країнах.

Курбан-байрам відомий як свято завершення хаджу. Мусульмани цього дня згадують жертву пророка Ібрахіма, ходять у мечеті та роздають милостиню бідним та голодуючим. Це одна з головних релігійних урочистостей, що нагадує мусульманам про відданість людини Богові та про милосердя Всевишнього.

Традиції свята

Традиції Курбан-байрама нерозривно пов'язані з основними правилами ісламу. Перед початком свята необхідно здійснити повне омивання, особливу увагу треба приділити одягу. Не варто зустрічати свято у брудних та неохайних речах.

Один одного в день Курбан-байрама прийнято вітати вигуком "Ід мубарак!", що в перекладі з арабської означає "Благословенне свято!".

Згідно з традицією, жертвою для Курбан-байраму можуть бути баран, верблюд чи корова. Кожна мусульманська родина на Курбан-Байрам накриває великий святковий стіл. Головні страви цього дня, звичайно ж, готуються із м'яса. М'ясо жертовної тварини ділять на три частини: одну віддають бідним або відносять до мечеті, з другої частини готують частування для близьких, а третину господар залишає собі. Цього дня прийнято влаштовувати пишні застілля та запрошувати якнайбільше гостей: родичів, друзів, сусідів. При цьому можна пригощати представників інших релігій. Забороняється продавати м'ясо вбитої тварини, а також викидати її шкуру. Кістки худоби необхідно віддати землі.

Раніше ми розповідали, чи буде другий вихідний на День Конституції цього року.