RU  UA  EN

Субота, 11 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

11 травня

Всі новини

Виїзд чоловіків з України: які правила перетину кордону діють в липні

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, що скорочує перелік осіб, які зможуть отримати відстрочку від призову на військову службу. При цьому, з 1 липня, як і раніше, деяким чоловікам дозволяється виїзд за кордон за певних умов.

Хто може виїхати за межі країни розповіла юристка Діана Тернова, інформує "Приходько і партнери".

За її словами перетинати державний кордон можливо у випадках чітко визначених у Постанові КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України".

Зокрема, це можуть зробити:

  • особи, зняті з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку;
  • особи, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії). Необхідно наголосити, що особами з інвалідністю вважаються інваліди І, ІІ та ІІІ групи та перелік документів для даної категорії осіб, є вичерпним.
  • чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років. Головним критерієм є не факт батьківства, а утримання таких дітей. Тож, якщо чоловік підтвердить даний факт відповідними документами, буде мати право на виїзд.
  • чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років. Для цього необхідно мати відповідні документи, які підтверджують його право на таку процедуру. Це може бути як рішення суду про позбавлення батьківських прав матері так і свідоцтво про смерть. Юристка зазначила, що даний перелік документів не є законодавчо визначеним, а тому необхідно враховувати практичні моменти та роз’яснення ДПСУ з даного питання.

Читайте також: Літня мобілізація студентів: кому можуть вручити повістку в липні

  • чоловіки, які супроводжують батьків, дитину або дружину з інвалідністю І-ІІ групи за умови, що це не може зробити хтось інший.
  • чоловіків, які здійснюють супровід осіб з інвалідністю І-ІІ, або осіб, які потребують постійного догляду, чи є опікунами недієздатної особи.
  • чоловіки-військовослужбовці, які їдуть на лікування внаслідок поранень на війні. В такому випадку основним і головним документом для перетину кордону буде лист МОЗ про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном та висновок про необхідність направлення особи на лікування за кордон.
  • виїзд чоловіків, які постійно проживають за кордоном. За наявності відповідних відміток в паспортному документі, згідно ст. 4 ЗУ "Про порядок виїзду з України і в’їзду громадян України".
  • заброньовані за підприємствами. Основними документами є витяг з наказу Міністерства економіки (згідно з пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194 ) та документи про відрядження такої особи за кордон.
  • моряки, коли вони прямують для роботи в екіпажах морських суден чи суден внутрішнього плавання або ж проходження практичної підготовки для такої роботи.
  • залізничники
  • спортсмени, з відповідними документами,
  • водії та волонтери.

Раніше ми писали, що в Україні хочуть звільнити від призову дві категорії військовозобов'язаних.

  • Вас може зацікавити:

Спочатку – на облік у ТЦК: для військовозобов'язаних охоронців запровадили нові умови

Виїзд за кордон з "білим квитком": двом із трьох категорій це заборонено

Чи можна забороняти чоловікам госпіталізацію без довідки від військкомату: пояснення юриста

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.