RU  UA

Четвер, 2 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

2 травня

1 травня

30 квітня

29 квітня

28 квітня

27 квітня

Всі новини

В Україні хочуть звільнити від призову дві категорії військовозобов’язаних: хто підпадає

В Україні змінили порядок бронювання військовозобовʼязаних працівників, а у Мінекономіки обговорюються можливості "забронювати" ФОПів та гіг-спеціалістів від загальної мобілізації, яка триває в Україні через повномасштабне вторгнення Росії.

Про це повідомляє ресурс DUO.

Читайте також: Бронювання ФОПів від мобілізації: що каже закон

За словами директора департаменту економіки безпеки і оборони Мінекономіки Сергія Сметанка, ІТ-галузь — одна із найпотужніших і найважливіших.

"Ми розуміємо, що ФОПи — це основна форма працевлаштування в ІТ. Знаємо, що є і гіг-спеціалісти. На жаль, зараз всі вони випали із системи", - розповів чиновник під час IT Ukraine Legal Conference.

Він зазначив, що в законі наразі чітко написано, що бронюватися можуть лише підприємства, установи й організації. "Ми працюємо над цим питанням, думаємо про відповідні зміни до закону. Вже є певні напрацювання, але поки що на робочому рівні", — розповів Сергій Сметанко, додавши, що минулого року багато заявок повертали компаніям через недостатнє обґрунтування.

Нині ж, наголосив він, процедуру вже прописано чіткіше й зрозуміліше, а підприємству достатньо підпадати під три критерії, щоб вважатися "критично важливим".

Раніше "Апостроф" розповідав, чи можуть у військкоматі скасувати бронювання працівника.

Вас може зацікавити:

Прибути протягом 10 днів: у ТЦК пояснили суть наказу для військовозобов'язаних на Прикарпатті

"Приходьте з дозволом ТЦК": на Прикарпатті розгорається новий скандал навколо військовозобов'язаних

Мобілізація по-прикарпатськи: юрист проаналізував скандальний наказ воєнкома

Скандал із забороною госпіталізації чоловіків на Прикарпатті отримав продовження: що сталося

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.