RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

З перетином кордону є нюанси: чи можуть не випускати з України 17-річних хлопців

Через повномасштабне російське вторгнення виїжджати за кордон з України забороняється військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років. При цьому прямих обмежень для виїзду 17-річних юнаків немає, але нюанси.

Про це заявив юрист Максим Боярчуков, інформує "РБК-Україна".

За його словами, деякі хлопці 16-17 років відмовляються їхати в Україну на канікули, побоюючись, що їх не випустять із країни повторно. І не дарма. Адже теоретично підстав хвилюватися немає, і неповнолітні підлітки 17 років, які уже понад рік навчаються у школі або ВНЗ за кордоном мають право без перешкод виїхати за межі України.

Читайте також: Виїзд чоловіків з України: які правила перетину кордону діють в липні

Проте на практиці може знайтися чимало механізмів, за допомогою яких виїзд за кордон такій особі буде заборонено. Зважаючи на положення закону "Про прикордонний контроль", зокрема це може бути відсутність документів, необхідних для в’їзду до держави прямування, транзиту в передбачених законодавством випадках.

Згідно з чинним законодавством, існують визначені категорії осіб, які мають можливість перетинати державний кордон України під час воєнного стану та після досягнення 16-річного віку. Документи, що підтверджують належність особи до такої категорії, варіюються залежно від конкретних правовідносин. Через це рішення про відмову у перетині державного кордону може бути обґрунтоване відсутністю необхідного документа, без конкретного зазначення, якого саме.

Раніше ми писали, що в Україні хочуть звільнити від призову дві категорії військовозобов'язаних.

  • Вас може зацікавити:

Спочатку – на облік у ТЦК: для військовозобов'язаних охоронців запровадили нові умови

Виїзд за кордон з "білим квитком": двом із трьох категорій це заборонено

Чи можна забороняти чоловікам госпіталізацію без довідки від військкомату: пояснення юриста

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.