RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

В Україні розширили можливості для демобілізації: про що йдеться в підписаному Зеленським законі

В Україні узаконили додаткові підстави для звільнення з військової служби деяким категоріям громадян під час воєнного стану.

Про це йдеться у підписаному главою держави Володимиром Зеленський законі №8009.

Читайте також: Розсилка повісток студентам: які документи потрібні для отримання відстрочки

Згідно з документом, тепер підставою для звільнення зі служби є факт загибелі чи зникнення безвісти на тлі війни близьких родичів: чоловіка, дружини, сина, доньки, батька, матері, діда, баби чи рідних (повнорідних, неповнорідних) братів та сестер.

Норма поширюється на тих, хто проходить військову службу за призовом під час мобілізації та військових, які служать за контрактом.

Минулого року парламент вніс зміни до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", розширивши перелік осіб, які не підлягають призову на службу під час мобілізації.

До цього законодавство передбачало кілька підстав для звільнення зі служби: за станом здоров'я, за віком, у разі набрання чинності обвинувальним вироком та за сімейними обставинами.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше ми писали, чи можуть співробітники ТЦК тримати мобілізованих без повісток.

  • Вас також може зацікавити:

Ще одна категорія чоловіків може виїжджати з України: роз'яснення юриста

Покарання буде: глава МВС анонсував закон для чоловіків, що втекли за кордон

Львів'янин отримав повістку, але відмовився від мобілізації: що вирішив суд