З давніх-давен у православній церкві 4 серпня шанують Святу рівноапостольну Марію Магдалину, яку в народі також називають Марія Ягідниця.
"Апостроф" розповідає, ким була свята Марія Магдалина, які традиції заборони та прикмети шанують цього дня.
Читайте також: Як змінився календар свят в Україні з початку війни: інфографіка
Яке церковне свято 4 серпня
Свята Марія Магдалина була родом з міста Магдала (Мігдал-Ель), у Галілеї на території сучасного Ізраїлю. Ісус Христос зцілив її, вигнавши сім демонів, і з того часу Марія почала слідувати за ним і допомагати йому. Вона була свідком його страти на Голгофі та його мук. У православ'ї Марію Магдалину шанують як одну з жінок-мироносиць - жінок, які після страти Христа прийшли до гробу Ісуса вмастити його тіло пахощами (миром), але не знайшли його тіло. Тоді Марія прийшла першою до місця страти і побачила воскреслого Ісуса, після чого розповіла про чудо всім оточуючим і принесла цю новину до Риму. Померла свята мироносиця Марія Магдалина в Ефесі, її нетлінні мощі у IX столітті перенесли до Константинополя, до храму монастиря святого Лазаря. Марію вшановують 4 серпня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) вшановуватимуть її 22 липня.
Прикмети на 4 серпня
- туман вдосвіта - встановиться тиха погода без вітру;
- павуки ховаються – буде дощ;
- сильна роса – буде поганий урожай льону;
- чути грім - чекай на зливу;
- гроза в цей день - буде багато сіна на зиму.
Заборони на 4 серпня
- жінкам заборонено важко працювати, особливо на городі та в полі;
- не можна лихословити, лаятись, бажати зла;
- не можна відмовляти у допомозі;
Що можна робити 4 серпня
Жінкам у цей день не потрібно працювати, але можна мити вікна і прати фіранки. Марію Магдалину вважають заступницею жінок, їй моляться за зцілення від хвороб і просять направити на істинний шлях. Всім, хто звернеться до святої в її день, Марія Магдалина буде опікуватися.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що з 1 вересня Православна церква України переходить на новоюліанський календар, через що дати багатьох церковних свят зміняться.
Вас також може зацікавити:
Медовий, Яблучний та Горіховий: коли в Україні святкують Спаси за новим календарем
Новий календар ПЦУ: коли у 2023 році відзначатимемо Івана Купала та інші "літні" свята
Собор ПЦУ офіційно переніс дату Різдва Христового: які ще церковні свята змістяться у календарі