Більшість власників телефоні і смартфонів мають згубну звичку - після заряджання гаджету вони залишають зарядний пристрій увімкненим у розетку.
"Апостроф" розповідає, чому це може призвести до непримностей і "вбити" ваш пристрій.
Читайте також: Чому не можна користуватись телефон з розбитим склом: три причини
Звісно, це дуже зручно - не шукати по всьому дому зарядку до телефону. Однак ваша лінь може зіграти з вами і злий жарт, про що ви ще не раз пошкодуєте.
Зарядка продовжує "їсти" електроенергію
Залишений у розетці зарядний пристрій працює навіть після від’єднання від нього телефона і продовжує споживати електроенергію. Це звісно, не надто енергоємний прилад, але якщо порахувати споживання світла всіма електроприладами, які ми залишаємо увімкненими, коли не користуємось ними, то виходить не так уже й мало.
Безпека понад усе
Виробники зарядних пристроїв попереджають, що прилад потрібно вимикати відразу після користування і прикладають до товару інструкцію, але її читають, як правило, одиниці користувачів. Сучасні якісні прилади забезпечують вбудованим захистом від загоряння, але бувають і неприємні виключення з правил.
Важливо знати: якщо ваша зарядка нагрівається, коли просто ввімкнена у мережу, прилад обов'язково потрібно вимикати з розетки.
Ризики
Завжди існують і певні ризики на кшталт перепадів напруги і короткого замикання в електромережі. Якщо трапиться подібний інцидент, може навіть статися пожежа.
Також при стрибках напруги пристрій може вийти з ладу, отримавши пошкодження. Ймовірність цього не дуже висока, але все ж є аргументом, щоб ви контролювали свої дії і вимикали прилад.
Також необхідно позбутися цієї звички, якщо в у будинку є маленькі діти і домашні тварини.
Ефективність приладу знижується
Якщо ви будете постійно тримати зарядку у розетці, з часом вона почне довше заряджати пристрої.
Щоб продовжити термін служби гаджету, експерти радять правильно вмикати прилад в мережу. Спочатку потрібно під’єднати до зарядки телефон, а потім вмикати їх разом в розетку, і, відповідно, вимикати у зворотній послідовності.
Раніше "Апостроф" писав, як правильно заряджати телефон, щоб не зіпсувати батарею.
Вас також може зацікавити:
Допоможе зберегти важливу інформацію: лайфхак з "чистки" пам'яті телефону
Як зберегти заряд на смартфоні: два простих лайфхаки
Телефон зарядиться через кілька хвилин: простий лайфхак для економії часу