Щороку 17 серпня православні віряни вшановують пам'ять семи сплячих отроків: Максиміліана, Іамвліха, Мартініана, Іоанна, Діонісія, Ексакустодіана (Костянтина) і Антоніна.
Про прикмети та заборони цього дня розповідає "Апостроф".
17 серпня в церковному календарі — день пам’яті семи сплячих отроків: Максиміліана, Іамвліха, Мартініана, Іоанна, Діонісія, Ексакустодіана (Костянтина) і Антоніна.
Ці семеро чоловіків були дітьми видатних міщан Ефеса. Вони дружили з дитинства та разом пішли служити. Одного разу в місто прибув імператор Декій, який велів усім мешканцям з'явитися на центральному майдані і віддати шану язичницьким богам. Не виконання цього наказу загрожувало жахливою карою.
Читайте також: Зростальний Місяць несе багато сюрпризів: гороскоп на 17-30 серпня
Юнаки відмовилися виконати цей наказ і повстали перед імператором. Декій негайно позбавив їх військових почестей, але дозволив їм залишитися в живих, припускаючи, що вони можуть змінити свою думку, перебуваючи в поході. Однак юнаки вирішили втекти в гори та оселилися в печері, де почали готуватися до мученицької долі. Проте Декій дізнався про їхнє місцеперебування і наказав замурувати вхід до печери.
Проте Всевишній послав мученикам довгий спокійний сон, який тривав аж два століття. Це період відзначався зменшенням переслідувань християн, і гоніння припинилося. Біля гори, де знаходився вхід до печери, один з вірян спорудив кам'яну структуру і в цей час Бог розбудив сплячих отроків. Один із них пішов до міста та спробував розрахуватися монетою із зображенням Декія. Але його затримали та привели до імператора, оскільки думали, що отрок знає про схований скарб.
Проте почувши історію юнака градоначальник та єпископ зрозуміли, що стали свідками чуда Божого та вирушили до печери. Там вони побачили живих отроків, які ніби прокинулися зі звичайного сну та увірували в Господа ще сильніше. Вмить юнаки знову заснули, цього разу вже до загального воскресіння.
Заборони 17 серпня
- не варто здійснювати значущі покупки та інвестувати фінанси;
- бажано уникати конфліктів та сварок з літніми людьми;
- не можна ставитися до води нешанобливо — плювати в річку, кидати сміття у колодязь тощо.
Народні прикмети й традиції на 17 серпня
- від того, яка погода цього дня, залежить, якою вона буде в листопаді;
- якщо цього дня спекотно – сінокіс буде хорошим, якщо дощить, то невдалим;
- вранці багато роси — буде поганим урожай льону, але зате вродить чимало горіхів;
- на кущах малини багато ягід вродило — буде великий урожай.
Раніше ми писали, які чотири обрядові страви мають бути на столі на Яблучний Спас.
- Вас може зацікавити:
Що можна і не можна їсти під час Успенського посту: календар харчування
День янгола в серпні 2023: кого привітати і як назвати дитину за старим та новим стилем
Як змінився календар свят в Україні з початку війни: інфографіка