У неділю, 27 серпня, українці традиційно відзначатимуть професійне свято - День шахтаря.
"Апостроф" з такої нагоди розповідає історію свята та публікує цікаві факти про День шахтаря.
Читайте також: Вихідні у серпні: чи буде довгий вікенд на День Незалежності
День шахтаря 2023 - історія свята
Святкування Дня шахтаря в останню неділю серпня затвердили указом від 10 серпня 1947 року. Це відбулося за ініціативи міністрів вугільної промисловості Засядька та Оніки. Історики пов'язують запровадження професійного свята зі стаханівським рекордом, коли Олексій Стаханов впродовж нічної зміни зміг видобути 102 тони. В незалежній Україні професійне свято затвердили у 1993 році указом тодішнього президента Леоніда Кравчука.
День шахтаря 2023 - цікаві факти
Особливим це свято є для мешканців Донецької, Луганської, Дніпропетровської та Львівської областей, у яких традиційно добували вугілля. Саме в цих регіонах знаходиться найбільше шахт.
Деякі українські міста на День шахтаря відзначають свої "дні народження". Зокрема, День міста припадає на останню неділю серпня в Донецьку, Покровську, Добропіллі, Макіївці, Горлівці, Шахтарську та інших населених пунктах.
На Донецький вугільний басейн припадає 92% шахт, ще кілька відсотків - у Львівсько-Волинському басейні. Наразі більшість підприємств не функціонують через повномасштабне вторгнення ЗС РФ та окупацію.
Раніше ми публікували добірку привітань з нагоди Дня шахтаря.
Вас може зацікавити:
Як Україна відзначала День Незалежності 2023: фото, відео і всі подробиці
На Софійській площі у Києві в День Незалежності військовим вручили нагороди: фото і відео церемонії