З вечора неділі 24 вересня по вечір 25 вересня юдеї святкують одне з головних релігійних свят - Судний День або Йом-Кіпур.
Про свято та головні заборони розповідає "Апостроф".
Читайте також: Чому хасиди їздять до Умані святкувати Рош га-Шана: історія і цікаві факти
Вважаєься, що у Судний День Всевишній проводить суд над душами і ухвалює вирок, який записує в книгу і скріплює печаткою. Походження свята йде з дня, коли Мойсей отримав 10 скрижалів від Бога і спустився з ними до людей, щоб нести заповіді юдаїзму. Свято починається і завершується за 25 годин звуком єврейського ритуального музичного інструменту шофара.
В цей день є традиція бажати один одному, "щоб ім'я було записано в книгу Життя та скріплене печаткою".
В Торі Йом Кіпур описують як "Шабат Шабатон" (субота шабат). В цей день діють усі заборони на будь-яку роботу, як і в Шабат. На Йом-Кіпур прийнято дотримуватися суворого посту: заборонено митися, торкатися шкіряних виробів, користуватися косметикою та вступати у шлюб, виконувати подружні обов'язки. Передбачені послаблення або взагалі звільнення від поста для маленьких дітей та тяжкохворих людей.
У Йом-Кіпур молитви зазвичай дуже довгі через велику кількість вставок; молитов п'ять і найбільше за кількістю: Маарів, Шахаріт, Мусаф, Мінха та Нейла, які читаються тільки на Йом-Кіпур.
Завершується Йом Кіпур святковою вечерею для всієї родини та виразом: "Через рік у Єрусалимі".
Раніше ми розповідали, що які існують традиції та заборони на Рош га-Шана.
Вас може зацікавити:
Фото дня: в Умані хасид цілує шеврон бійця полку "Азов"
"Молимося за мир в Україні": фоторепортаж зі святкування Рош га-Шана хасидами в Умані
Солодкий рис та риба у томаті: як виглядає святкове меню на єврейський Новий рік