RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

24 листопада

Всі новини

Розірвання шлюбу недостатньо: які докази треба батьку-одинаку для відстрочки від мобілізації

Для відстрочки від призиву на військову службу для батьків-одинаків необхідно надати докази самостійного виховання дитини. Сам по собі факт розірвання шлюбу з матір'ю дитини не може свідчити про наявність підстав для відстрочки.

Про це розповіли юристи ресурсу Finance.ua.

Читайте також: Мобілізацію в Україні можуть посилити: в Міноборони назвали умову

Юристи зазначають, що чинним законодавством України передбачено право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаних, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років. Ця підстава для отримання відстрочки визначена у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Таких осіб можуть мобілізувати лише за їхньої згодою, звертає увагу юрист. Для отримання відстрочки від призову необхідно надати докази самостійного виховання дитини, бо сам по собі факт розірвання шлюбу з матір'ю дитини жодним чином не може свідчити про наявність підстав для відстрочки.

Так само не є рішенням для тих, хто намагається отримати відстрочку, подання позовів про визначення місця проживання дитини з батьком.

Юристи стверджують, що чіткого визначення, хто саме може вважатися особою, яка самостійно виховує дитину (дітей) віком до 18 років, в українському законодавстві немає. В той же час, відповідно до правових нор, документами, які підтверджують факт самостійного виховання батьком дитини (дітей) віком до 18 років є свідоцтво про народження дитини (дітей) та один з нижченаведених документів:

  • свідоцтво про смерть матері;
  • рішення суду про позбавлення матері батьківських прав;
  • рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;
  • рішення суду про визнання матері безвісти зниклою;
  • рішення суду про оголошення матері померлою.

Якщо ж чоловік згодом вдруге одружився, то він вже не буде вважатися таким, що самостійно виховує дитину, тому у нього не буде підстав для отримання відстрочки.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що на Одещині чоловіка умовно засудили на 3 роки, з випробувальним терміном на 1 рік, за те, що він пройшов ВЛК, але відмовився від служби.

Вас може зацікавити:

Дістануть кожного, хто хоч раз "засвітився": як ТЦК шукатимуть військовозобов’язаних

Морили голодом і катували, щоб пройшов ВЛК: ДБР затримало працівників ТЦК із Львівщини, фото та відео

Це тягне на "кримінал": офіцер ЗСУ назвав типові порушення ТЦК при мобілізації

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.