RU  UA  EN

Четвер, 2 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

2 травня

Всі новини

На Волині волонтер ухилився від служби в ЗСУ: як його покарали

На Волині волонтер ухилився від військової служби, через що отримав три роки тюрми.

Про це свідчить рішення з єдиного держреєстру.

Читайте також: Як за законом мають вручатися повістки: у ТЦК розвіяли 10 міфів

Як випливає з матеріалів справи, йдеться про уродженця села Звірів. Він працював водієм та волонтером. Перебував на військовому обліку. 25 липня військово-лікарська комісія визнала його придатним до служби. Він отримав повістку про призов, однак не з'явився у пункті збору 27 липня, звідки його повинні були відправити у військову частину.

Сам чоловік визнав свою провину і пояснив такий вчинок тим, що боїться за власне життя, має інші плани, зокрема хотів створити сім’ю.

Суд не прийняв каяття, а підсудний не змінив свого ставлення до захисту країни.

"Щире каяття – це не формальна вказівка на визнання своєї провини, а відповідне ставлення до скоєного", - йдеться у рішенні суду.

Не переконало суд і волонтерське посвідчення, адже як вказано у вироку, "обвинувачений демонстрував байдужість до свого вчинку та його наслідків".

Його звинуватили у кримінальному правопорушенні, передбаченому ст. 336 Кримінального кодексу, засудивши до трьох років позбавлення волі.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що на Одещині чоловіки укладали фіктивні шлюби з жінками з інвалідністю, щоб уникнути мобілізації.

  • Вас також може зацікавити:

На пари можна не ходити: як чоловіки ховаються від армії в університетах

Чи вправі роботодавець вручати повістки працівникам: докладна відповідь юриста

Замість фронту - на завод: у Раді озвучили цікаву ідею щодо мобілізації