В Україні після звільнення керівників обласних Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) та призначення бойових офіцерів плани з мобілізації виконуються ще гірше.
Про це розповів секретар Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки ВРУ Роман Костенко, пише "NV".
Читайте також: Кого мобілізують до війська у грудні: повний перелік категорій військовозобов’язаних
За його словами, виконання завдань з мобілізації не дається легко тим, хто вже має досвід бойових дій, адже це - зовсім інші речі.
"Мобілізаційна робота - це зовсім інша робота. Це не воювати, це не готувати бійців. Це взаємодія з місцевими органами самоврядування, це взаємодія з правоохоронними органами, це взаємодія з усіма підприємствами - і приватними, і державної власності", - пояснив він.
Військкоми повинні мати розуміння, як виконувати завдання, що ставляться зверху у питанні мобілізації, через це доволі складно.
"І найкращий командир бригади… Мені дуже складно уявити, що менше, ніж пів року у нього піде на те, щоб зрозуміти, як йому потрібно працювати", - наголосив нардеп.
Роман Костенко також вважає, що новопризначені військкоми ще просто бояться припуститися помилки на новому місці.
В Україні десятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Нагадаємо, юрист розповів, чи можна військовим перевіряти документи в громадян.
- Вас також може зацікавити:
Тільки через ТЦК: як діють нові правила перевірки чоловіків на кордоні
Як за законом, повинні вручатися повістки: у ТЦК розсіяли 10 міфів
Загальна мобілізація в Україні: у Зеленського ініціюють зміни підходів до призову