Державна прикордонна служба здійснює перевірки українських чоловіків під час перетину кордону дещо інакше.
Про це розповів адвокат Роман Сімутін у Telegram-каналі.
Читайте також: Мобілізація безробітних та "заброньованих": які нові правила пропонують в Раді
За його словами, як і раніше, чоловіків, виключених з обліку, перевіряють на кордоні через Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), однак технологічно інакше.
Юрист розповів, що уточнення даних у ТЦК відбувається, окрім у телефонного режиму, через Єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг".
"Все виглядає так. Під час перетину кордону виключених з обліку після 24.02.2022 року перевіряють через ТЦК. І якщо раніше просто телефонували, то зараз використовують і базу "Оберіг", - повідомив він.
Якщо людина перетинає кордон у пізній час, а в базі відсутня інформація, потрібно чекати щонайменше до ранку, поки не запрацює ТЦК, щоб отримати підтвердження даних.
"А максимум – вас просто не пропустять, мені відомо про два такі випадки", - додав адвокат.
Він зауважив, що прикордонники чи то не змогли, чи то не захотіли повідомити подробиць цієї "нової системи".
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше ми розповідали, що загрожує у разі неявки за повісткою тричі.
- Вас також може зацікавити:
Чи мають право працівники ТЦК заходити на приватну територію: українцям дали пояснення
Відстрочка від мобілізації: шість причин, з яких її анулюють
Не вірте маніпуляціям: що треба знати про мобілізацію з 1 листопада