RU  UA  EN

Вівторок, 14 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.15
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

14 травня

13 травня

Всі новини

Школи - списки 17-річних, роботодавці – військовозобов’язаних: що треба знати про облік призовників

Через повномасштабне російське вторгнення в Україні посилилися вимоги до призовників. Зокрема, навчальні заклади мають звітувати про юнаків, яким виповнилося 17 років, а роботодавці – про військовозобов'язаних.

Про це в коментарі сайту розповіла адвокатка Марина Бекало, інформує ТСН.ua.

Так, згідно з постановою Кабінету міністрів №1487, школи, університети та інші заклади освіти щороку до 1 грудня мають передавати списки своїх здобувачів освіти — допризовників, до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП).

Допризовниками є особи, які підлягають включенню до списків призовних дільниць. Хлопці у віці від 16 років до досягнення ними 17 років мають стати на облік в Територіальних Центрах Комплектування Сил Призову та отримати посвідчення про приписку до призовної дільниці (приписне). Це важливий військово-обліковий документ.

“Заклад освіти, в якому обліковуються юнаки яким у рік приписки виповнюється 17 років та підлягають взяттю на військовий облік, подає до ТЦК СП список таких громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць”, — пояснила Марина Бекало.

Читайте також: Загальна мобілізація в Україні: у Зеленського ініціюють зміни підходів до призову

Окрім цього, з 1 грудня списки призовників, військовозобов’язаних та резервістів до ТЦК СП мають також подавати усі роботодавці, виконавчі, державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства установи та організації, які ведуть облік своїх працівників.

“Подання списків здійснюється з метою звіряння даних списків персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів з обліковими документами (даними) відповідних ТЦК СП, у яких вони перебувають на військовому обліку”, — пояснила Марина Бекало.

Ці списки мають подавати також:

  • виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, що ведуть облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які проживають на території адміністративно-територіальної одиниці;
  • державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які ведуть облік своїх працівників.

Раніше ми розповідали, що в Україні посилюють мобілізацію.

  • Вас також може зацікавити:

Як за законом, повинні вручатися повістки: у ТЦК спростували 10 міфів

Тільки через ТЦК: як діють нові правила перевірки чоловіків на кордоні

Кого мобілізують до війська у грудні: повний перелік категорій військовозобов’язаних

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Суспільство
Теги: