Щодня з України виїжджає по шість тисяч чоловіків призовного віку. З них лише 150-200 осіб виїжджають як волонтери за системою "Шлях".
Про це повідомив начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПСУ Ігор Матвійчук.
Читайте також: В чергах тисячі авто: що відбувається на кордоні з Польщею і Словаччиною
При цьому він зауважив, що серед тих хто виїжджає найбільше водіїв вантажних перевезень, супроводжуючих осіб з інвалідністю, а також самі особи з інвалідністю, багатодітних чоловіків, та тих, які виховують троє і більше дітей.
"В законодавстві не деталізовано системи контролю і можливість контролю за особою, яка супроводжує особу з інвалідністю. Тобто, одну особу з інвалідністю можуть супроводжувати в різний час різні люди на підставі акту встановлення факту догляду, який видається будь-кому; він не захищений, його можна підробити. То ж з одною особою з інвалідністю можуть виїхати кілька осіб, а перевірити, чи повернулися попередні, неможливо. Ця система потребує вдосконалення. Міністерство соціальної політики має врегулювати це питання", – зазначив Матвійчук.
Він додав, що ще більший відсоток чоловіків, які їдуть, мають довідки про непридатність до військової служби. Каже, що за такі дії законодавство не передбачає відповідальності. А найкумедніше, за його словами, що дехто навіть змінює стать у паспорті без слідів хірургічного втручання на тілі.
"Чоловік призовного віку змінив у РАГСі документи: був Антон, став Тоня. Але насправді стать він не змінював", — розповів посадовець.
Раніше ми писали про те, як ухилянт спробував виїхати за 1500 євро, відео.
- Вас також може зацікавити:
Ухилянтів уріжуть у правах: в "Дії" може з'явитись аналог військового квитка
В Міноборони пояснили, чому повістки українцям роздають в громадських місцях
Чи відрізняється призов в містах і селах: в Раді висловились про "несправедливу мобілізацію"