RU  UA

"Подивимось, що внесуть": яким може стати закон про мобілізацію після відкликання

Навіть після відкликання на доопрацювання скандального проєкту закону про мобілізацію №10378 у Верховній Раді - призов на військову службу триває за чинним законодавством. А в Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) достатньо механізмів і способів мобілізації без цих змін.

Таку думку в ефірі Апостроф TV висловив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.

Читайте також: "Мобілізаційний потенціал": українці за кордоном стоять у чергах за документами, відео

Аналітик припускає, що такий розвиток подій був відомий заздалегідь. Під час підготовки цього документа, було зрозуміло, що низка нових норм не будуть схвалені.

"Риторичне запитання: а цікавить авторів законопроєкту кінцевий результат? Чи їм цікавіший процес? Звісно, що норми, які позакладали в цей документ, навряд чи могли пройти читання в парламенті – перше. Друге - в мене закрадається підозра, що коли готували цей документ, розуміли, що низка норм, які там записані, не будуть схвалені навіть на етапі підготовки документа до розгляду у парламенті. Рішення про відкликання було цікавим як раз у частині процесу. Те, що одразу готовий новий законопроєкт, - о, подивимось, що вони внесуть", - зауважив він.

Тим часом мобілізація в країні не припиняється. Є певна дискусія, що мобілізація припинилась, оскільки не ухвалили новий закон, проте це не так.

"Мобілізація триває за нині діючим законом. А це будуть зміни з метою посилення. Я відверто скажу, що нині достатньо механізмів і способів мобілізації у територіальних центрів комплектування. Багато дискусійних питань дійсно є, але вони всі пов’язані з тим, щоб розширити базу військовозобов’язаних, яких можна відбирати за станом здоров’я та іншими кваліфікаційними ознаками на службу в Збройних силах України. А інструменти, які запропонували, виявилися малоприйнятними", - додав Валерій Клочок.

В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше ми писали, скільки українців втекли за кордон від мобілізації.

  • Вас також може зацікавити:

Мобілізація по-новому в Україні: юрист пояснила головні нюанси законопроєкту

Чи можна 17-річним виїжджати з України під час війни: коментар адвоката

Блокування карт, штрафи та інші заборони: які обмеження чекають на тих, хто ухиляється від мобілізації