Новий закон про створення єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних не вирішує проблему вручення повісток на вулицях та інших громадських місцях співробітниками ТЦК та СП.
Про це пише "Апостроф".
"Якщо в ТЦК немає інформації про людину, в інших інстанціях її також може не бути. До прикладу, невідомо, де людина реально проживає, не їздила за кордон тощо. Тому її треба спочатку фізично знайти. А значить - рейди, безперечно, триватимуть", – вважає кандидат юридичних наук Денис Головін.
Політолог Олег Лісний, своєю чергою, наводить із цього приводу цікаву аналогію: "У вас є стара улюблена відеокасета, і ви хочете її оцифрувати. Вам у будь-якому разі треба прийти з нею до фахівця. На самому початку фізична присутність військовозобов'язаного, на якого ще немає у реєстрі даних – обов'язкова".
Коли закон №10062 може набути чинності – незрозуміло, адже його ще навіть ще підписав голова Верховної ради, не кажучи вже за президента. Адже головне – сам по собі він малофункціональний.
"Закон про єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних повинен був йти у зв'язці з новим законом про мобілізацію. Їх підганяли один до одного. Але, як ми знаємо, мобілізаційний закон повернули, і тепер перспективи його ухвалення з усіма правками не цілком зрозумілі. Спочатку треба сказати "а", а потім - "б", - розповідає "Апострофу" співробітник одного з міських ТЦК та СП на ім'я Вадим.
Він зазначає, що закон про реєстр лише полегшує мобілізацію, й не більше. А ось повістки на вулицях та в інших місцях все одно продовжуватимуть вручати, - підкреслив працівник військкомату.
Докладніше читайте в матеріалі "Апострофа" "Мобілізація в онлайн: чи зникнуть з вулиць рейди ТЦК"
- Вас може зацікавити:
Новий закон про мобілізацію: в Міноборони сказали, коли почне діяти
"Мобілізація" у Франківську: роспропаганда поширює новий фейк
Рада не припинить роботу: названо кількість нардепів, яких можна мобілізувати