RU  UA  EN

Пʼятниця, 10 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

10 травня

Всі новини

Кого в Україні точно не мобілізують: ТЦК назвали категорію громадян

В одному з Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) розповіли, яку категорію осіб точно не зможуть призвати під час мобілізації.

Про це розповів речник Полтавського обласного терцентру комплектування та соцпідтримки майор Роман Істомін.

Читайте також: Адвокатам надходять сотні звернень: три ключові претензії до законопроєкту про мобілізацію

За словами представника ТЦК, зараз військовий облік поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. На облік призовників стають юнаки, яким виповнилося 17 років після того, як отримали приписне посвідчення. Це необхідно для призову на строкову службу. Хоч під час воєнного стану призов на строкову службу не проводиться, однак процес приписки зберігся.

Також посадовець зауважив, що на військовий облік військовозобов'язаних стають громадяни чоловічої статі з 27 років. Рішення про їх переведення з військового обліку призовників ухвалює призовна комісія.

27-річні громадяни, які були раніше призовниками, мають з'явитися у Територіальні центри комплектування. Там медична комісія має визначити рівень придатності за станом здоров'я. Якщо людина придатна до служби, її з військового обліку призовників переведуть на облік військовозобов'язаних.

"І лише у 27 років він може бути мобілізований, принаймні, згідно з чинним законодавством. За контрактом він може призиватися раніше, з 21 року. Але саме за мобілізацією лише у 27 років він взагалі потрапляє в облік, звідки призивають за мобілізацією. До цього не можуть призвати за мобілізацією фізично, тому що його немає у цьому обліку", - пояснив речник ТЦК.

Як відомо, уряд хоче зменшити призовний вік до 25 років, тому громадяни, у разі ухвалення законопроєкту у цілому, зможуть потрапляти на облік на два роки раніше.

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Нагадаємо, раніше нардеп Олександр Федієнко вказав на серйозний недолік законопроєкту про мобілізацію.

  • Вас також може зацікавити:

Мобілізація за новим законом: що "світить" всім чоловікам за кордоном

Це дискримінаційна норма: кого в новому законі про мобілізацію хочуть поділити на "правильних" та "неправильних"

36 місяців служби - під питанням: у Раді назвали ключову проблему законопроєкту про мобілізацію