На Львівщині зберігається частинка мощей того самого святого Валентина, що жив у Римі у III ст.
Про це повідомляє видання Zaxid.net.
Читайте також: Який подарунок до Дня закоханих дарувати знакам Зодіаку: цікавий гороскоп
Наразі це місце перебування двох реліквій: Самбірської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці та часточки мощей святого Валентина, легендарного покровителя закоханих.
Зведення храму
Дозвіл на будівництво церкви Різдва Пресвятої Богородиці в середмісті Самбора мешканці міста отримали 20 січня 1554 року. Того ж року (або 1558 році, якщо за іншими даними) було зведено дерев'яну церкву.
Сучасний мурований храм збудували 1738 року, поруч із старою дерев'яною церквою, коштом українського шляхтича, дідича села Радловичів Іллі Комарницького. Стінопис у XIX ст. виконав Кирило Устиянович.
Мощі святого
Мощі святого Валентина — фрагмент черепа та декілька кісток — були перевезені до Самбора у 1759 році. Їх автентичність доводить документ від Папи Римського, що зберігається в Римі. Мощі зберігаються у невеликому скляному саркофазі. Вже 265 років у Самборі зберігають цей фрагмент черепа та кілька кісток святого.
Як відомо, святий Валентин був покровителем Перемисько-Самбірської єпархії. Тому у Ватикані прийняли рішення передати частину мощей у храм до Самбору, яким він опікувався.
У День закоханих та на Стрітення (раніше їх святкували 14 і 15 лютого відповідно) їх обносять навколо церкви і виставляють для поклоніння.
Раніше "Апостроф" вже розповідав історію Дня святого Валентина.
- Вас також може зацікавити:
Море романтики і любові: гороскоп для всіх знаків Зодіаку на День святого Валентина
Що приготувати на День закоханих: рецепти смачних страв для романтичної вечері
Купідон готує сюрприз: ці знаки Зодіаку будуть найщасливіші в День святого Валентина