RU  UA  EN

Середа, 15 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.35
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

15 травня

Всі новини

Страхові виплати рахуватимуть по-новому: що готують українським автовласникам

В Україні зміняться підходи до визначення розмірів страхових виплат при пошкодженні автомобілів.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

Читайте також: В Україні в рази зростуть страхові суми у випадку аварій: озвучено суми відшкодувань

Незабаром у Верховній Раді очікується ухвалення законопроєкту №8300 про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ), який наближає вітчизняне законодавство у цій царині до європейського відповідно до угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Наразі розмір завданої шкоди визначається з урахуванням зносу автомобіля, тобто для машин більшого віку розмір шкоди оцінюється меншою сумою, ніж для нових машин. Але зрозуміло, що якщо авто після ДТП потребує заміни певних деталей, то запчастини коштуватимуть однаково і для старшої, і для більш нової машини.

"Відмова від розрахунку компенсації відповідно до зносу є революційною зміною концепції страхування цивільної відповідальності, - заявив "Апострофу" генеральний директор асоціації "Страховий бізнес" Вячеслав Черняховський. - Зараз ми маємо непоодинокі випадки, коли ремонт постраждалого в ДТП автомобіля коштує, наприклад, 120 тисяч гривень, а страхова компанія на законних підставах виплачує його власнику 80 тисяч, тому що автомобіль старий. Перехід на компенсацію без врахування зносу дозволить прибрати такі ситуації і забезпечити повне відновлення автомобіля незалежно від того, яким є його вік".

Законопроєкт про "автоцивілку" також передбачає скасування франшизи при страхуванні. За нинішніми правилами, франшиза - це сума, на яку зменшується розмір страхового відшкодування.

"Зараз вона складає зазвичай 2% від максимальної страхової суми, - пояснює Черняховський. - Якщо вона складає 160 тисяч гривень, то франшиза може досягати 3200 гривень. Ця сума віднімається від суми відшкодування, що підлягає виплаті. А якщо збиток менший від цієї суми, то він взагалі не компенсується".

Франшиза передбачає, що автовласник бере на себе покриття частини збитків через пошкодження авта, а тому страховий поліс із франшизою коштує дешевше. Втім, після того, як зазначений закон набере чинності, а це має відбутися вже 2025 року, франшизи зникнуть із договорів автострахування.

Ще одне питання, яке вирішує законопроєкт, - виплата відшкодування за компанії, які вийшли з ринку, не виконавши своїх зобов’язань, або збанкрутували. За законом, їхні зобов’язання перед постраждалими в ДТП виконує Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). Проте сьогодні людям доводиться чекати виплат подовгу, оскільки в діючому законі існує норма про те, що МТСБУ має право їх здійснювати тільки після офіційного завершення процедури банкрутства чи ліквідації таких компаній, а вони можуть тривати роками, тож протягом всього цього часу люди не можуть отримати гроші.

Втім, нові законодавчі норми дозволять прискорити цей процес: МТСБУ зможе приступити до виконання виплат за компанію, не очікуючи її ліквідації чи визнання банкрутом, а вже через три місяці після того, як вона втратила ліцензію або членство в Бюро.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Страхування авто "злетить": українцям готують нові правила

  • Вас також може зацікавити:

Податок на розкіш: названо моделі авто, за які доведеться викласти 25 тисяч гривень

В лідерах Mercedes-Benz за 142 млн доларів: названо десять найдорожчих автомобілів у світі

Бензин в Україні може подорожчати: в чому причина