RU  UA  EN

Понеділок, 13 травня
  • НБУ:USD 39.40
  • НБУ:EUR 42.15
НБУ:USD  39.40
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

13 травня

Всі новини

Електронні повістки будуть, але не для всіх: важлива заява

27 лютого на першому засіданні Комітету Верховної ради з нацбезпеки з розгляду правок до законопроєкту про мобілізацію №10449 торкнулися питання функціонування електронного кабінету та повісток.

Про це повідомив секретар Комітету з питань нацбезпеки ВРУ Роман Костенко, пише РБК-Україна.

Читайте також: Чи буде мобілізація через "Дію": у Мінцифри розставили крапки над "і"

Він зауважив, що члени профільного комітету проголосували за те, щоб реєстрація громадян в електронному кабінеті могла бути правом, але не обов'язком.

Також вирішили, що електронних повісток не повинно бути, однак буде передбачений варіант їх надсилання від Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у разі, якщо людина зареєструє собі електронний кабінет і обере саме таку форму комунікації з військкоматом.

"Обговорювали питання функціонування електронного кабінету, і комітет проголосував за те, що реєстрація в цьому кабінеті має бути правом, а не обов'язком. Також підіймалось питання щодо електронних повісток і було вирішено, що електронних повісток бути не має. Але є варіант, що вони будуть надходити тільки тим, хто зареєстрував собі електронний кабінет, бо така особа сама обрала відповідну форму комунікації з ТЦК. Крім того, обговорювали права поліції та ТЦК щодо процедури видачі подачі", - розповів Роман Костенко.

Загалом у законопроєкті щодо мобілізації налічується 4195 поправок. З огляду на це, комітет розглядатиме їх щонайменше до кінця тижня.

В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Не варто забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

Раніше ми розповідали, чи можуть мобілізувати обмежено придатних з 1 лютого.

  • Вас також може зацікавити:

Перегрів системи: які виклики несе новий закон про мобілізацію

Нові правила мобілізації: як хочуть змінити умови виїзду з України та вимоги для біженців

Коли Рада може ухвалити новий закон про мобілізацію: нардеп назвав орієнтовну дату