Законопроєкт №10449 про посилення мобілізації регулюватиме питання щодо бронювання від призову на військову службу. Відомо, чи планують надавати відстрочку працівникам засобів масової інформації.
Про це розповів очільник Комітету ВРУ з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, пише NV.
Читайте також: В Україні хочуть мобілізувати засуджених: що пропонують в Раді
Він зазначив, що парламент не має наміру надавати можливість бронювання журналістів.
За його словами, наприклад, у Росії працівники федеральних медіа заброньовані та не підлягають призову. Російські медійники там воюють на "інформаційному фронті", влада їх розглядає як одну зі складових пропаганди.
Тоді як в Україні ситуація складніша, і пов'язана з двома факторами: відсутністю рівня взаємозамінності, як в РФ, та фізичної нестачі "людського активу".
З огляду на це, нардеп вважає бронювання медійників більше наївним сценарієм, аніж реалістичним.
Зараз в Україні багато журналістів мобілізовані до лав Збройних сил, зокрема, є добровольці. Вони часто займають саме бойові посади.
Українські народні депутати досі працюють над новим законопроєктом щодо внесення змін у процес мобілізації. Зараз опрацьовують кілька тисяч внесених правок.
В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Україні оновили правила бронювання працівників.
- Вас також може зацікавити:
Законопроєкт про мобілізацію: коли можуть ухвалити документ
"Підсолоджена" мобілізація: що можуть внести до оновленого законопроєкту
Скільки можна мобілізувати чоловіків без загрози економіці: озвучена цифра