RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Чим відрізняються надомна і дистанційна робота: пояснення ДПС

Відмінностей у цих двох форм зайнятості більш ніж достатньо - починаючи від режиму роботи й закінчуючи необхідністю перебувати за певною адресою (цього вимагають від "надомників").

Про це повідомляє Державна податкова служба.

З метою збереження бізнесу під час тривалих криз та непередбачених обставин роботодавці все частіше звертаються до віддалених форм роботи, таких як дистанційна та надомна робота.

Читайте також: Як змінився ринок праці в Україні на третьому році війни: дані НБУ

Між цими двома варіантами існує безліч відмінностей, які мають бути чітко зрозумілі як роботодавцям, так і претендентам на вакансію.

Дистанційна робота

Дистанційні працівники виконують свої службові обов'язки в будь-якому місці на свій розсуд, включаючи домашній офіс, громадські місця або навіть під час подорожей.

Головна умова – наявність надійного зв'язку з роботодавцем такого як інтернет, електронна пошта та месенджери.

Ключові особливості дистанційної роботи:

  • Вільне місцезнаходження: Співробітник може працювати практично з будь-якого місця, яке забезпечує доступ до необхідних засобів зв'язку.
  • Власний графік: Дистанційним працівникам, зазвичай, не треба дотримуватися суворого робочого графіка. Вони можуть розподіляти робочий час на свій розсуд, працюючи рано-вранці, пізно ввечері або навіть у вихідні дні.
  • Мінімальний контроль з боку роботодавця: Роботодавець зазвичай не контролює дистанційного працівника, оцінюючи лише результат.

Надомна робота

На відміну від попередньої групи надомні працівники виконують свої службові обов'язки виключно за місцем проживання або в інших певних місцях поза приміщеннями роботодавця.

Для надомної роботи характерна закріплена робоча зона, оснащена необхідними інструментами, приладдям та обладнанням, які надає роботодавець або сам працівник.

Основні відмінності надомної роботи:

  • Фіксоване робоче місце: Надомні працівники прив'язані до певної адреси, вказаної у трудовому договорі. Зміна робочого місця можлива лише з дозволу роботодавця.
  • Стандартний режим роботи: Надомні працівники, як правило, повинні дотримуватися загального графіка роботи підприємства, включаючи встановлений час початку та закінчення робочого дня.
  • Безпосередній контроль роботодавця: Він має право здійснювати регулярні перевірки та моніторинг робочої зони надомного працівника, щоб забезпечити дотримання правил охорони праці та техніки безпеки.

По обох формах віддаленої праці діють норми тривалості робочого дня:

  • нормальна тривалість (до 40 годин на тиждень);
  • скорочена (до 24 чи 36 годин на тиждень).

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як подорожчало життя в Україні за два роки війни.

  • Вас також може зацікавити:

Зарплати бюджетників 2024 року: коли підвищуватимуть і якими будуть оклади

Зарплати військових у 2024 році: кому і скільки зараз платять

Платять 200 тисяч: де в Україні найбільша зарплата у менеджерів