В Україні готують зміни у питанні відтермінування від служби в армії. Зокрема у новому законопроєкті про мобілізацію №10449 можуть прибрати таку можливість "у зв'язку з доглядом за тещею і тестем".
Про це повідомила громадська ініціатива "Голка", посилаючись на джерела у Верховній Раді.
Читайте також: Нові правила мобілізації: яке обмеження для ухилянтів можуть залишити
Зазначається, що такого права не буде, якщо є інші близькі родичі. Такі зміни готують, щоб не дозволити громадянам ухилятися від армії, прикриваючись "доглядом" за тестем чи тещею, тоді як є живі їхні доньки та сини.
Також повідомляється, що у Комітеті з питань нацбезпеки схиляються до того, щоб всі три групи осіб з інвалідністю надалі мали можливість відтермінування. Проте має бути така деталь: повторне обстеження необхідно буде пройти тим громадянам, які отримали третю групу інвалідності після 24 лютого 2022 року.
Тобто будь-яка група інвалідності даватиме право і на відтермінування, і на звільнення. Людина з інвалідністю зможе служити за власним бажанням, проте якщо передумає, то зможе звільниться будь-коли, не проходячи військово-лікарську комісію.
Водночас рішення про терміни звільнення у запас (демобілізації), зокрема через 36 місяців, поки що нема.
Очікується, що відповідний законопроєкт про мобілізацію потрапить на розгляд депутатів наприкінці березня чи в квітні.
В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, яка воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захист своєї країни. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Нагадаємо, раніше в Раді висловились щодо відстрочки інвалідам і аспірантам.
- Вас також може зацікавити:
Мобілізація ув'язнених: який варіант пропонує Рада
Від чого залежить покарання за неявку за повісткою: пояснення ТЦК
Депутати, припиніть ділити українців: до чого призведе бронювання за гроші