В Україні під час воєнного стану можна отримати відстрочку для догляду за родичами дружини, але немає підстав для відстрочки через інвалідність сестри. Водночас, є можливість отримати відстрочку на підставі постійного догляду за сестрою-інвалідом.
Про це розповів юрист Дмитро Дончак.
Читайте також: Нові правила мобілізації: яке обмеження для ухилянтів можуть залишити
"У статті 23 закону Про мобілізацію є можливість відстрочки для чоловіків, в яких дружина є особою з інвалідністю, або дитина є особою з інвалідністю, або один із його батьків/батьків дружини є особою з інвалідністю І чи II групи. Але немає підстав для відстрочки у зв'язку з інвалідністю сестри. Водночас, є можливість отримати відстрочку на підставі постійного догляду за сестрою", - розповів юрист.
За його словами,ака можливість зазначена в абзаці 12 статті 23:
- не підлягають мобілізації військовозобов’язані, опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною;
- особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи;
- особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
Він додав, що можна оформити постійний догляд за сестрою – цього буде достатньо для відстрочки враховуючи, що батьки пенсіонери (тобто вважаються непрацездатними).
Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Раді висловились щодо відстрочки інвалідам і аспірантам.
- Вас також може зацікавити:
Мобілізація ув'язнених: який варіант пропонує Рада
Від чого залежить покарання за неявку за повісткою: пояснення ТЦК
Депутати, припиніть ділити українців: до чого призведе бронювання за гроші