Поминальна або батьківська субота 6 квітня є особливим днем, коли християни вшановують пам'ять померлих рідних і близьких. Це час, коли віряни звертаються до Бога з молитвами за упокій душ померлих, відвідують церкви. Традиція приносити певні продукти до церкви в цей день має глибокий символічний зміст. Однак, не кожен знає, що саме бажано приносити для благословення та яких продуктів слід уникати.
Про це для VSN.UA розповів священник ПЦУ Денис Клюковський.
Читайте також: Вербна неділя 2024: на яку дату випадає і як підготуватись до свята
Він вказує, що відповідь на питання, що варто нести в церкву, значно залежить від місцевих традицій регіону.
"Все залежить від місцевої традиції. По переданню святих отців нашої церкви, потрібно давати своєрідну милостиню за наших померлих родичів, тому що Православна церква вірить у те, що молитвами нашими ми можемо змінити місце перебування душі померлої людини і своєрідна милостиня проявляється у тому, що ми несемо щось до церкви за померлих".
Що нести в поминальну суботу
Денис Клюковський вказує, що волинські традиції передбачають у поминальні суботи нести до церкви цукор. Також відомі звичаї, коли віряни приносять вино, олію, цукерки, крупи – все те, що буде умовно використовуватися в церкві, або те, що церква може передати тим, хто цього потребує.
Священник вказує на те, що можна також принести хліб, проте якщо мова не йде про постові поминальні служби:
"Можна нести хліб, але якщо ми говоримо про постові поминальні служби, то краще хліб не нести...цукор несуть і у цукор ставлять свічечку".
Що не варто нести в поминальну суботу
Окрім загальних рекомендацій стосовно того, які продукти можна принести в церкву, є деякі обмеження стосовно того, чого нести точно не потрібно. Денис Клюковський вказує на м’ясо чи консервацію:
"... Чого не можна нести? Ну, наприклад, м'ясні продукти, те що швидко псується, не можна нести закрутки".
Нагадаємо, раніше ми розповідали, на які дати випадають поминальні дні в Україні 2024 року.
- Вас також може зацікавити:
Різдво разом, Пасху - окремо: чому католики і православні святкують в різні дні
Запам’ятайте свій сон – він збудеться за 12 днів: яке свято 4 квітня, прикмети і заборони