RU  UA  EN

Пʼятниця, 3 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

3 травня

Всі новини

Чи загрожує ухилянтам в’язниця: в Раді визначилися з покаранням

8 квітня Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити законопроєкт №10379 – замість кримінальної відповідальності та штрафів до 204 000 гривень визначили менші суми для покарання ухилянтів.

Про це в інтерв’ю "Українській правді" повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас.

Читайте також: Тюрма і драконівські штрафи для ухилянтів: чи зможе Рада ухвалити скандальний законопроєкт

Він зауважив, що 8 квітня було рекомендовано парламенту "... ухвалити законопроєкт №10379 за основу і в цілому з комітетськими правками". Проте комітет висунув пропозицію про виключення із законопроєкту всі зміни до Кримінального кодексу, мова йде про тюремні строки за ухилення від призову. Іонушас вказав: "...тюремних строків за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації не буде".

Також голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності наголосив на тому, що комітет визначив розмір штрафів за порушення правил військового обліку і умов мобілізації.

"Згідно з комітетськими пропозиціями, за порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення) в мирний час передбачатиметься штраф від 3400 до 5100 гривень, повторно або в особливий період – від 17000 до 22500 гривень", – вказав він.

Заразом в мирний час планується встановити штрафи за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) у розмірі:

  • від 5100 до 8500 гривень для громадян,
  • 17000-34000 гривень – для посадових та юридичних осіб.

На час дії воєнного стану розмір штрафів складатиме:

  • від 17000 до 22500 гривень – для громадян,
  • від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.

Варто нагадати, що раніше, у початковій версії законопроєкту, за ухилення від призову на військову службу, а також за відмову від проходження медичного огляду, передбачалася кримінальна відповідальність з позбавленням волі строком від 3 до 5 років. Штрафи також повинні були бути більшими:

  • від 34 000 до 85 000 гривень – на громадян та посадових осіб за порушення в мирний час;
  • від 153 000 до 204 000 гривень – в умовах особливого періоду.

Нагадаємо, раніше у Раді вирішили долю ухилянтів за кордоном.

  • Вас також може зацікавити:

У Раді хочуть перекрити "лазівку для ухилянтів" в законопроєкті про мобілізацію: з’явилися деталі

Мобілізація 25-річних почалась: кому чекати повістку і кого не призовуть

В Раді зробили перший крок щодо мобілізації ув’язнених: визначено умови

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.