RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

В Раді зробили перший крок щодо мобілізації ув’язнених: визначено умови

Законопроєкт про "умовно-дострокове" звільнення ув'язнених для проходження військової служби за контрактом, який раніше зареєстрували у Верховній Раді, рекомендували до ухвалення – також назвали ув’язнених, на яких закон не буде розповсюджуватись.

Про це написав у своєму Telegram-каналі член комітету Максим Бужанський.

Читайте також: Тюрма і драконівські штрафи для ухилянтів: чи зможе Рада ухвалити скандальний законопроєкт

Він вказав на те, що комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Раді ухвалити за основу законопроєкт №11079-1 "Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального, Кримінально-виконавчого кодексів України та інших законів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі у обороні країни, захисті її незалежності та територіальній цілісності".

Відповідно до цього законопроєкту, на час мобілізації та воєнного стану ув'язнених можуть випустити до проходження ними військової служби за контрактом. Проте, як зауважує Бужанський, ця можливість не поширюється на:

  • осіб, засуджених за скоєння злочинів проти основ національної безпеки України,
  • засуджених за скоєння умисного вбивства,
  • осіб, засуджених за зґвалтування чи сексуальне насильство,
  • засуджених за скоєння ДТП зі смертельними наслідками під дією алкогольного чи наркотичного сп’яніння і т.д.

"Прописана процедура згоди засуджених, згоди командирів підрозділів узяти їх, проходження ВЛК, – вказує Бужанський та додає: – Засуджені, які мобілізувалися, таким чином отримують умовно-дострокове звільнення".

Нагадаємо, раніше у Кабміні заявили про "пом’якшення" мобілізації в Україні.

  • Вас також може зацікавити:

Догляд військовозобов'язаного за сестрою: коли можуть дати відстрочку

Обмежено придатних зобов’язали пройти повторний медогляд: в законі визначили крайній термін

Як отримати відстрочку від мобілізації: зразок для подання заяви

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.