RU  UA

Підвищення тарифів неминуче: в Раді розповіли про наслідки ударів РФ по українській енергетиці

Українська енергетична інфраструктура постійно стає однією з головних цілей ворожих ударів. З огляду на значні втрати в обсягах генерації Україну може очікувати на підвищення тарифів на електроенергію та воду, а також впровадження графіків відключень за умов надмірного споживання.

Про становище енергетичного сектору в Україні та ймовірні підвищення тарифів в етері Апостроф TV розповів перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко.

Читайте також: Вихід є: союзники знайшли спосіб відновлення української теплоенергетики

Він вказує на те, що станом на зараз Україна втратила значний обсяг генерації, через що утворюється дефіцит в енергосистемі:

"Ми втратили великий обсяг генерації. Частина станцій не працює і це створює дефіцит в енергосистемі. Особливо постраждала Харківська область, що може викликати значні проблеми взимку".

З огляду на це Кучеренко вважає, що влітку можна очікувати впровадження графіків відключень за умов підвищення споживання енергії.

Він також наголошує на тому, що Україна потребує посилення ППО та більшу кількість сучасних протиповітряних систем, зокрема в прикордонних областях: "Ключове питання енергетики сьогодні - посилення ППО".

"Роботи з фізичного захисту велися на трансформаторних підстанціях, що дозволило зменшити збитки від обстрілів", – коментує він та додає, що захистити електростанції наразі практично неможливо.

Заступник голови комітету ВРУ згадав про пропозицію створення ТСК (Тимчасова слідча комісія) в Верховній Раді "... для того, щоб дослідити, яким чином були використані ті кошти, які виділялися на будівництво захисних споруд".

Стосовно підвищення тарифів – Кучеренко думає, що це неминуче станеться:

"Певне підвищення тарифу для населення є неминучим. Зараз енергію для населення постачають Укргідроенерго і Енергоатом зі збитком для себе. І в нинішній ситуації вони, особливо Укргідроенерго, яке втратило великі потужності, будуть вимагати, щоб енергія населенню постачалася принаймні по собівартості, яка складає близько 3,5 гривень за кіловат".

За його словами, можливим також залишається підвищення тарифів на воду:

"Зараз всі водоканали загнані в борги, з якими вони не можуть розрахуватися, а також не платять за енергію. І це створює проблеми в енергетиці. Тому потрібно вирішувати це питання".

Натомість що стосовно цін на газ та теплопостачання – на них накладено мораторій, тож вони не зазнають змін.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли, як удар по Трипільській ТЕС вплине на енергетику України.

  • Вас також може зацікавити:

Втрачено майже половину генерації електрики: енергетики оцінили шкоду від обстрілів

Удар по ДніпроГЕС, чим загрожує зупинка електростанції Україні

На українців чекають темні часи: головні наслідки удару по Трипільській ТЕС