RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство

Кульбаба на городі: як позбутися бур’яну на грядках раз і назавжди

Кульбаба – одна з перших весняних квітучих рослин, яка швидко розростається та завдає великого клопоту власникам земельних ділянок.

"Апостроф" поцікавився у фахівців, як позбутися цього бур’яну назавжди.

Читайте також: Будуть великими і солодкими: поради з висадки динь на городі

Хоча яскраві жовті квіти є передвісником приходу весни та приносять невимовну втіху як дорослим, так і дітлахам, але для городників вони є справжньою проблемою. Ця рослина напрочуд витривала до перепаду температур та примх природи, проростає навіть в недостатньо насичених мінералами ґрунтах і стійка до більшості гербіцидів. Саме про останнє, боротьбу з допомогою хімічних препаратів, найменше мріє кожен дачник. Тому розглянемо варіанти, як викорінити кульбабу із застосуванням народних методів.

Випалювання оцтовою кислотою

Перевіреним та ефективним способом для виведення небажаних бур’янів вважається використання оцтової кислоти, яка знищує клітинну структуру рослини, що провокує всихання кореня та послідуючу її загибель. Для такого результату необхідно рясно полити кульбабу оцтовою кислотою з концентрацією 20-30% і вже через невеликий проміжок часу ви отримаєте бажаний результат. Але потрібно бути обережними і не допускати контакту рідини з іншими культурами, аби вони не зазнали шкоди.

Знищення столовим оцтом

Ще одним надійним помічником для виведення кульбаби із земельної ділянки вважають висококонцентрований столовий оцет. Його напрочуд високі кислотні властивості нам відомі з кулінарії, але й в присадибному господарстві теж згодиться.

Принцип застосування аналогічний до оцтової кислоти, але й перестороги відповідні – поливати обачно, не заподіюючи шкоди сусіднім, бажаним, рослинам.

Насип в картонну коробку

Метод полягає в тому, щоб помістити бур’ян в коробку, таким чином запобігши пошкодженню кореневої чи стеблової систем навколишніх рослин. Коробку необхідно заповнити деревною стружкою та залишити на деякий час. Тирса добре утримує вологу, а надмірне зволоження є негативним чинником росту для будь-якої культури. Через невеликий проміжок часу перебування в такому некомфортному середовищі кущ кульбаби загине.

Якщо ж вищенаведені методи не є доцільними через велику кількість бур’яну або ймовірність нанесення шкоди сусіднім рослинам, то експерти рекомендують викорчовувати небажаний городній шкідник разом з кореневою системою.

Раніше "Апостроф" розповідав, про способи посадки розсади томатів.

  • Вас може зацікавити:

Що робити з блідою розсадою перцю та баклажанів: допоможе просте підживлення

Будете збирати урожай вже в травні: як правильно посіяти огірки на розсаду

Чому листовий салат виростає гірким: поширені помилки при вирощуванні