Щороку православні віряни вшановують пам'ять священномученика Василя – через перехід на новоюліанський календар цьогоріч свято припадає на 26 квітня.
Про традиції, заборони та прикмети розповідає "Апостроф".
Священномученик Василь відомий своїм мучеництвом у ранньому IV столітті. Він служив єпископом у місті Амасія, розташованому на території сучасної Туреччини. Завдяки своїй відданості християнству він все життя протистояв ідолопоклонникам та захищав вірян.
Згідно з переказами, імператор Ліциній, який був язичником, порушував "Указ про віротерпимість", встановлений імператором Костянтином Великим, та переслідував християн. Він намагався звабити Глафіру, служницю своєї дружини, але та втекла до Василя в Амасію. Імператор дізнався про це та запросив їх обох до себе. Після смерті Глафіри Василя було засуджено до страти за відмову стати верховним жерцем язичницьких культів.
Читайте також: Новий церковний календар на 2024 рік: дати найбільших свят
Прикмети 26 квітня
- якщо вранці був сильний вітер, який ослабнув до вечора – кілька днів буде тепло та ясно;
- верхівок хмар не видно – буде гроза;
- вранці багато роси – до великого урожаю огірків.
Заборони на 26 квітня
Згідно з народними переказами, в цей день чоловікам не рекомендується садити горох – вважається, що він не виросте. Також, краще утриматися від сварок та лайок між невісткою та свекрухою, або зятем і тещею, оскільки це може призвести до серйозних конфліктів всередині сім'ї.
Що можна робити 26 квітня
А от жінкам горох садити можна й потрібно – буде гарний врожай. При цьому ранні сорти картоплі також можна починати садити, якщо дозволяє погода.
Раніше "Апостроф" розповів на які числа випали травневі свята.
- Вас може зацікавити:
В Україні з 1 вересня переходять на новий церковний календар: повний список святкових дат
Можна читати в будь-який день: молитва святому Миколаю про захист від ворога і перемогу над злом