В Україні виникла ініціатива із формування добровольчого жіночого підрозділу – це буде невеликий добровольчий підрозділ, який працюватиме з безпілотними авіаційними системами у тісній інтеграції із Силами оборони України.
Про це повідомив військовослужбовець, командир роти ударних дронів "Орден Сантьяго" Ігор Луценко на своїй Facebook-сторінці.
Читайте також: Україна створила ударний дрон із спортивного літака: "Ніндзя" здатний летіти на тисячу кілометрів. Фото
Луценко написав, що це буде невеликий добровольчий підрозділ, котрий у тісній інтеграції із Силами оборони України займатиметься безпілотними авіаційними системами.
"Невеликий поки що, я так розумію, але все залежить від того, наскільки великим буде попит на участь у такому підрозділі", – зауважив він.
Військовослужбовець вказав, що це буде робота з (відносно) складними системами, що потребує технічної грамотності, уважності та акуратності, базових інженерних навичок і творчого тактичного мислення.
Ініціатива із формування жіночого підрозділу БПЛА передбачає проходження конкурсного відбору, який відбуватиметься наступним чином:
"Визначення, наскільки кандидатки здатні виконувати бойові завдання в рамках підрозділу. Навчання, навчання і ще раз навчання. Одночасно воно є і способом відбору теж. Перевірки СБУ. Потім — фінальне рішення про зарахування у підрозділ".
Крім того, Луценко наголосив, що перевагою буде наявність знань та досвіду у сфері пілотування, експлуатації, ремонту, обслуговування БПЛА або подібних систем будуть плюсом: "Також, звісно, не завадять військові навички, від сапера і до медика чи стрільця. Досвід програмування, роботи за технічними спеціальностями (електроніка, радіо тощо) будуть теж плюсом. Але головне — готовність вчитися. І готовність притиратися до колективу…".
Він також вказав власну думку стосовно формування добровольчого жіночого підрозділу, який займатиметься безпілотниками:
"... те що українцям і українкам доводиться воювати — це погано. Але те, що з’являються ініціативи, щоб створити максимально комфортні умови військової служби для усіх категорій добровольців — це добре. На жаль, у ворога велика перевага у живій силі, тому не слід нехтувати будь-якими ідеями, котрі дозволяють скоротити цей розрив”.
Для порівняння боєць вказав, що історично перший український жіночий підрозділ було створено в лавах Українських січових стрільців перед Першою світовою. Разом з цим один із найвідоміших жіночих підрозділів у світі – це Жіночі королівські військово-повітряні сили Великої Британії.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що відомо про український аналог китайського дрона.
- Вас також може зацікавити:
Лазерна зброя в Україні: чи допоможе ЗСУ "вогонь дракона"
Нова "Лелека" в небі: як працює надсучасний БПЛА
Україна отримала партію "командних пунктів на колесах": фото і характеристики бронетехніки