RU  UA  EN

Понеділок, 1 липня
  • НБУ:USD 40.25
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  40.25
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

1 липня

Всі новини

Вручення повторної повістки: що треба знати про дії ТЦК

Представники ТЦК та СП мають право повторно вручити повістку, якщо військовозобов’язаний не з’явився вчасно за першою, проігнорував чи відмовився від неї. Повторне ігнорування повістки може передбачати адміністративне затримання поліцією та судовий позов від співробітників ТЦК.

Про це в етері "Еспресо" пояснила адвокатка Катерина Аніщенко.

Читайте також: Мобілізація триває: які дії ТЦК і Нацполіції є законними

Вона вказала на те, що у деяких випадках представники ТЦК можуть повторно направити повістку військовозобов'язаному, а саме тоді, коли:

  • людина не з'явилася у ТЦК в час, що був зазначений у повістці;
  • особа відмовилась від отримання такої повістки;
  • повістка надійшла до відділу ТЦК з поштовою відміткою, що військовозобов’язаний відмовився або у випадку, коли адресат відсутній за вказаною адресою.

"Вона буде належним чином оформлена і буде вважатися такою, що надіслана на адресу задекларованого місця реєстрації або проживання військовозобов'язаного", - додає адвокатка.

Разом з цим Аніщенко зауважує: після другої повістки співробітники ТЦК роблять запит до відділу поліції, щоб ті здійснили адміністративне затримання вказаної особи. У випадку, якщо цього не вдалося зробити представникам поліції, тоді ТЦК, за словами адвокатки, направлятимуть зібрані матеріали до суду для накладення штрафу та заборони керування авто:

"Якщо дільничний відділу поліції не знайшов цього військовозобов'язаного чоловіка шляхом опитування сусідів, знаходження його фізично, то надалі ці матеріали збираються, і працівники ТЦК мають право, і скоріш за все, так і будуть робити - надсилати позовні заяви до суду, з метою накладення штрафів, а також заборони керувати транспортними засобами для таких військовозобов'язаних чоловіків".

Щодо кримінальної відповідальності – Аніщенко говорить, що вона настає у випадку, коли чоловік вже пройшов ВЛК, проте не з’явився до ТЦК вже за бойовою повісткою. Ось як вона це пояснює:

"Тобто вже відбувся процес, готується наказ на їх мобілізацію, а вони не з'явилися за повісткою з речами. Тоді це б кримінальна відповідальність".

До цього моменту, як зауважує адвокатка, діятиме адміністративна відповідальність: "Саме в рамках виконання рішення суду, яке буде встановлено за результатами виконання цього рішення, виконавча служба буде їх опрацьовувати".

"Вона також має право накладати іншого роду обмеження, арешти на карткові рахунки військовозобов'язаного, з метою стягнення цих 17 тис. грн або 25 тис. грн, залежно від суми штрафу, накладеної на військовозобов'язаного рішенням суду", – додає адвокатка Катерина Аніщенко.

Раніше ми також писали, коли відмова від повістки є законною.

  • Вас також може зацікавити:

Чи змусять роботодавців платити за вже заброньованих працівників: що кажуть у Раді

У ТЦК назвали чотири поважні причини, з яких можна не йти до військкомату після вручення повістки

Перегляд інвалідності на ВЛК за новими правилами: що змінилось

В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Не варто забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.