RU  UA  EN

Вівторок, 21 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  42.05
Суспільство

Новини

21 січня

Всі новини

СБУ ліквідувала нові схеми для ухилянтів: затримали посадовців МСЕК

Силовики ліквідували одразу чотири схеми ухилення від мобілізації у різних куточках України. Серед затриманих – посадовці МСЕК та військово-лікарських комісій.

Про це інформує пресцентр Служби безпеки.

Зазначається, що СБУ та поліція здійснили цілий комплекс заходів у Київській, Харківській, Рівненській, Кіровоградській та Львівській областях. У результаті схопили організаторів махінацій.

Завдяки схемі вони отримували від військовозобов’язаних від 5 до 20 тис. доларів, що дозволяло ухилятися від призову на підставі фейкових документів.

Зокрема, у Київській області викрили заступника голови військово-лікарської комісії одного з районів області. Він підробляв медвисновки щодо непридатності до служби.

У Харківській області затримали керівника ВЛК Чугуївського району, який теж продавав фіктивні меддовідки для "списання" ухилянтів з військового обліку.

У Харківській області викрили схему, яка діяла на базі одного з приватних вищих навчальних закладів. Власник вузу та ректорат зараховували призовників на навчання поза межами ліцензованих річних обсягів, затверджених Міносвіти. Примітно також, що під час обшуків виявили протитанковий гранатомет, гвинтівки, карабіни та майже 5 тисяч набоїв.

На Кіровоградщині затримали двох шахраїв-рецидивістів, які збували за гроші фіктивні довідки про "інвалідність", використовуючи особисті зв’язки у МСЕК.

У Рівненській області підозру отримали ще п’ять учасників корупційної схеми, зокрема, посадовицю МСЕК, заввіділення місцевої лікарні та ще двох медиків.

Їм інкримінують:

  • ч. 1 ст. 114-1 "Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань";
  • ч. 3 ст. 332 "Незаконне переправлення осіб через державний кордон";
  • ч. 3 ст. 358 "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене повторно";
  • ч. 1 ст. 366 "Службове підроблення".

У разі доведення вини - загрожує до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки викрила ще 12 громадян, які адміністрували та поширювали у мережі інформацію, покликану зірвати мобілізацію в Україні.