RU  UA  EN

Середа, 16 квітня
  • НБУ:USD 40.65
  • НБУ:EUR 46.15
НБУ:USD  40.65
Суспільство

Новини

15 квітня

Всі новини

​У ЗСУ з’явився свій робот Wolly — бойовий

Фото: МОУ

Українські військові отримали на озброєння Wolly – бойовий модуль з дистанційним керуванням та штучним інтелектом, на який встановлюється кулемет ПКТ калібром 7.62 мм. Робота вже кодифікували та закуповують для потреб ЗСУ.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.

У відомстві нагадали, що історія створення Wolly розпочалася у 2022 році, коли виникла потреба у засобах для точного ураження ворога з безпечної відстані. Вже у 2023 році модуль пройшов перші випробування з урахуванням реального бойового досвіду.

"В його конструкцію інтегрували сучасні технології: автоматичний балістичний розрахунок та дистанційне керування з планшета. Головна особливість – наявність штучного інтелекту для розпізнавання живої сили та техніки противника в автоматичному режимі. У разі виявлення ворога, він захоплює ціль, супроводжує її та вираховує балістику для відкриття вогню", - зазначають в міністерстві.

До того ж озброєння комплексу призначено для ураження неброньованої техніки та живої сили противника. Автономність його роботи складає до 130 годин.

Водночас компактні розміри та мала вага (30 кг) забезпечує його мобільність – одна доросла людина в змозі транспортувати Wolly самостійно.

"Встановлення на опорних пунктах підрозділів, блокпостах, пунктах спостереження, вогневих позиціях, дозволяє використовувати модуль не лише для ведення вогню, але й для дистанційного спостереження за полем бою. І головне – завдяки сучасним системам зв’язку оператор комплексу може знаходитися на безпечній відстані від нього", - додали в Міноборони.

Нині Wolly ефективно застосовується на фронті у реальних бойових умовах, як самостійно, так і в інтеграції з різними типами наземних роботизованих комплексів. Зокрема, вже є підтвердження успішного ураження живої сили противника на відстані понад 900 метрів.

"Апостроф" писав, що наприкінці 2024 року світові медіа рясніли заголовками на кшталт "Перший у світі штурм, який здійснили винятково наземними та повітряними дронами". Тоді атаку провела 13-та бригада оперативного призначення НГУ "Хартія", яка успішно б’ється на Харківському напрямку.