RU  UA  EN

Пʼятниця, 3 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

3 травня

2 травня

Всі новини

Українців попередили про смертельну хворобу і розповіли, як від неї врятуватися

Кращим способом уберегти себе і близьких від смертельного захворювання ботулізмом в Україні експерти вважають профілактику захворювання. Вони радять ретельно промивати овочі перед закупоркою, стерилізувати тару і не шкодувати солі, а також уникати покупок на стихійних ринках. В'ялену рибу влітку вони радять не купувати навіть в супермаркетах.

Про це в коментарі "Апострофу" розповів заступник генерального директора "Центру громадського здоров'я" МОЗ Роман Родіна.

У разі ж, якщо медики діагностували у хворого ботулізм, шанси на порятунок в українській лікарні малі. Проблема полягає у відсутності сироватки, яка зупиняє дію токсину. Раніше її завозили з Росії, але в 2014 році дію державного сертифікату на сироватку було зупинено. МОЗ звернувся до міжнародних організацій - "Червоного хреста" і українського відділення Всесвітньої організації охорони здоров'я. Але про терміни відповіді від них невідомо.

Прес-секретар МОЗ Вікторія Савчук розповіла, що у відомстві планують включити препарат до держзакупівлі і забезпечувати ним регіони.

Екс-міністр охорони здоров'я Олег Мусій заявив, що несертифіковані препарати можуть потрапляти і використовуватися в Україні з волі МОЗ абсолютно легально. За його словами, проблему можна вирішити за один тиждень, як це було в 2015 році, коли виникла аналогічна ситуація.

Придбати препарат можна і через волонтерів в Росії. Однак за препарат доведеться переплатити. Якщо в РФ сироватка в перерахунку на національну валюту коштує близько 300 гривень, то в Україні за 5 ампул просять 1000 гривень. І в цьому випадку немає гарантії, що медики погодяться ввести препарат, тому що він не зареєстрований в Україні, а лікар несе персональну відповідальність.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа" – "Українцям загрожує смертельна хвороба: з ліками великі проблеми".