Направлення миротворців ООН на Донбас може стати для України пасткою. Так, можуть розгорітися суперечки щодо повернення регіону до складу України, які за певних обставин здатні перерости в громадянську війну.
Про це журналіст Віталій Портников пише в своєму блозі для "Лівого берега".За його словами, якщо війська президента Росії Володимира Путіна покинуть окуповані території, Україна буде змушена виконувати подальші частини Мінських домовленостей.
"Їх статус (територій, - ред.) не буде визначено, але Захід буде вимагати від нас зусиль по інтеграції. На територіях з'являться нові гравці - і, звичайно, повернуться старі, починаючи з Ахметова. Російський вплив нікуди не дінеться - просто він буде підтримуватися не військовою силою, а пропагандою , фінансовими вливаннями, підтримкою проросійських політичних сил в регіоні", - зазначив Портников.
Він підкреслив, що питання про те, як інтегрувати Донбас, стане одним з найбільш важливих і складних питань політичного життя України - тригером постійної нестабільності.
"Будь-які дії влади, які будуть нагадувати виконання Мінських угод, будуть викликати негайну патріотичну реакцію - більш того, розколи всередині самої влади зовсім не виключені. Більш того, будуть робитися спроби "самостійного" повернення Донбасу - якщо в регіоні немає ніяких російських військ, а українська армія "боїться", то Донбас повинен повернути український народ, "добровольці", - додав Портников.
Журналіст пояснив, що в цій ситуації українській армії доведеться захищати регіон і миротворців ООН вже саме від цих добровольців, невідомо ким профінансованих.
"А в результаті ми можемо опинитися в ситуації, в якій сто років тому опинилися прихильники ірландської незалежності, які почали між собою громадянську війну не через відмінності в уявленнях про те, як має розвиватися нова держава, а через Ольстер, що залишився в складі Сполученого королівства. Це і є ідеальна пастка", - підсумував він.
Як повідомляв "Апостроф", раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що чисельність миротворчої місії ООН на Донбасі, якщо в організації погодяться на її створення, повинна становити від 40 до 60 тис. осіб.