RU  UA  EN

Четвер, 23 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

"Справа 2 травня" в Одесі: з'явилися гучні дані про зникнення доказів

Експерти "Групи 2 травня", куди входять журналісти, екс-правоохоронці, фахівці по зброї, кажуть, що суд при винесенні виправдувального вироку обвинувачуваним у масових заворушеннях в Одесі 2 травня 2014 року просто не міг прийняти іншого рішення, виходячи з тих доказів, які пред'явила сторона обвинувачення.

Про це експерти повідомили в коментарі "Апострофу".

"Справа в тому, що з доказовою базою дійсно все було дуже погано. Цьому є об'єктивні та суб'єктивні причини. Наприклад, у ніч з 2 на 3 травня місце зіткнення на Грецькій площі було зачищено комунальними службами. Слідче управління обласного УВС Одеси не переймається тим, щоб огородити місце злочину і вилучити докази. За інформацією від самих слідчих, в порівнянні з трагедією на Куликовому полі епізод на Грецькій площі здався їм менш шокуючим, і всі сили були кинуті на Куликове поле, але хтось же дав команду комунальним службам терміново вночі зачистити площа. Відповідно, більшість доказів, які можна було б знайти на Грецькій площі, після прибирання вже неможливо було процесуально оформити", - сказав експерт "Групи 2 травня" Володимир Саркісян.

Він зазначив, що правоохоронці в процесі передачі справи від місцевого УВС в Київ частину речових доказів була просто втрачена.

"Коли справа знову повернулася в Одесу, слідчий, який займався цією справою починаючи з ночі з 2 на 3 травня і до 5 травня, а потім з січня по вересень 2016 року, з подивом виявив, що із зібраних доказів у справі немає. Крім того, в обвинувальному акті до 2016 року навіть були відсутні чотири жертви зіткнень на Грецькій площі. Там пред'являлося обвинувачення підозрюваним лише у смерті двох людей. Тобто просто втратили чотири людини. А, наприклад, кулю калібру 5.45, якою вбили активіста Євромайдану Ігоря Іванова, слідчі спочатку просто не вилучили", - підкреслив Саркісян.

Також він розповів і про негативної ролі прокуратури при складанні обвинувального акту.

"Але можу сказати наступне: коли я запитував в одного зі слідчих головного слідчого управління УВС, чому не пішли простим шляхом та не пред'явили підозри кожному фігуранту окремо, щоб було простіше і швидше, він мені відповів, що слідчі так і зробили: написали проекти обвинувальних актів, але прокуратура все це забракувала і сама написала один обвинувальний акт з купою обвинувачених, зробивши це величезним сміттєвим справою", - підсумував експерт.

Детальніше читайте в матеріалі "Апостроф": "Скандал у "справі 2 травня": чому учасники побоїща в Одесі вийшли на свободу".