RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

24 листопада

Всі новини

Політичний захід: експерт пояснив реальний ефект від введення біометричного контролю на кордоні з Росією

Введення біометричного контролю на кордоні з Російською Федерацією - це скоріше політичний захід, ніж реальний механізм боротьби зі злочинцями і терористами.

Про це "Апострофу" заявив екс-керівник Національного бюро Інтерполу Кирило Куликов.

"Адже пункти перетину до сьогоднішнього дня навіть не всі обладнані (необхідно доукомплектувати ще 157 пунктів пропуску, - "Апостроф"). Це просто зайві проблеми для правоохоронної діяльності. Тут ніякого ефекту в заявленому немає, це, скоріше, діяльність, яка не має стосунку до правоохоронців, а має стосунок до публічної політики, яку ведуть на сьогоднішній день ряд політиків в Україні", - сказав він.

За словами Куликова, боротися з тероризмом допомагають дещо інші речі, зокрема, профілактика злочинності, яку в Україні на сьогоднішній день не ведуть. Зовнішня загроза тероризму набагато менша, ніж загроза внутрішня, вважає експерт.

У той же час в планах у прикордонників - поширити систему на всі ділянки держкордону. Так, за словами екс-заступника глави Державної прикордонної служби України Павла Шишоліна, біометричний контроль на кордоні однозначно необхідний.

"Це контроль в'їзду всіх людей, які потенційно можуть створити проблеми для безпеки нашої держави. Наприклад, скоїла людина злочин за кордоном. Вона потрапляє в базу даних Інтерполу, там є її відбитки пальців. Але, перетинаючи кордон з Україною, що злочинець показує прикордоннику? Чистий паспорт. Там же немає відбитків пальців. А якщо на кордоні є можливість оперативно зняти відбитки пальців, то їх можна перевірити по системі Інтерполу і відразу зрозуміти, хто хоче в'їхати в нашу країну: законослухняний громадяни або злочинець, терорист, у якого були проблеми з законом", - уточнив він.

Шишолін додав, що це вкрай важливо на тлі того, що зараз йде війна з Росією.

"Коли я працював в Держприкордонслужбі, ми просто фізично не могли дозволити собі цю систему, адже це дуже великі гроші", - сказав він.

Більше читайте в матеріалі "Апострофа": "Нові правила: як росіян будуть пускати в Україну після Нового року і чим відповість Москва".