Підготовка снайперів в ЗСУ на початку АТО перебувала на рівні Другої Світової війни.
Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив один з кращих снайперів сил АТО, ім'я якого не розголошується в цілях безпеки, розповівши про те як він пішов воювати в 2014 році.
"Система підготовки снайперів в ЗСУ знаходиться на рівні Другої світової. Хоча тоді, напевно, навіть краще готували. Тому що тоді був ОСОАВІАХІМ (Товариство сприяння обороні, авіаційному і хімічному будівництву, - "Апостроф"), тоді був ДОСААФ (Добровільне товариство сприяння армії, авіації і флоту, - "Апостроф"), тоді була допризовна військова підготовка - і багато речей люди знали просто тому, що їх готували в школі. Зараз допризовної військової підготовки немає, ДОСААФ немає, зброя купити неможливо і так далі. Тому люди не знають, не вміють і, як правило, не хочуть", - розповів він.
Таким чином, наш співрозмовник сам зайнявся підготовкою взводу снайперів. Він відібрав собі в навчальному центрі "Десна" кількох людей і підготував їх до бойових дій.
Снайпер зазначає, що гвинтівки для його взводу були куплені його знайомим, тоді як держава досі не провела їх закупівлю.
"Державні закупівлі - це окрема історія. Я розмовляв з людиною, який займається цією справою на рівні Генштабу, і він сказав, що є шанс, що через рік наша воююча держава нарешті закупить гвинтівки", - сказав він.
Військовий порівнює роботу снайпера з вищою математикою.
"Снайпінг - це ж щось схоже на вищу математику або шахи. Снайпер повинен враховувати величезну кількість чинників: швидкість вітру, температуру повітря, кути перевищення дистанції та інше, інше, інше. А це означає, що в сучасному снайпінгу снайперу необхідні далекомір, метеостанція, хороша зв'язок, правильний одяг. І, що дуже важливо, правильні знання, навички, вміння правильно всім цим користуватися ", - зазначив він.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": "Ми відкладаємо час перемоги у війні, комусь це вигідно - один з кращих снайперів в АТО".