RU  UA  EN

Неділя, 18 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.10
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

18 серпня

17 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Інтернет від Ілона Маска: опубліковано відео успішного запуску в космос перших 60 супутників Starlink

Компанія SpaceX Ілона Маска запустила ракету Falcon 9 з першими 60 комунікаційними супутниками системи Starlink.

Трансляція велася на YouTube-каналі SpaceX.

Запуск стартував 24 травня в 05:30 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал. Спочатку пуск планувався на 17 травня, але двічі відкладався через погану погоду.

Starlink - це система глобального супутникового інтернету, яка буде покривати сигналом майже всю поверхню Землі. Передбачається, що в найближчі роки компанія розширить орбітальне угруповання Starlink до майже 12 тисяч супутників на низькій навколоземній орбіті, які будуть забезпечувати високошвидкісний доступ в інтернет по всьому світу. В майбутньому SpaceX збирається запустити в космос 11 943 супутника.

"Вони будуть підтримувати зв'язок з терміналами на Землі за допомогою фазованих антенних решіток, а між собою вони будуть обмінюватися даними через лазерну зв'язок (перші супутники не підтримуватимуть лазерну зв'язок). Орбітальна угруповання буде розбите на три частини по висоті орбіт. 7 518 супутників розташуються на кругових орбітах з висотою 340 кілометрів. 1 584 супутника будуть розташовуватися на круговій орбіті з висотою 550 кілометрів. Крім того, на висоті 1150 кілометрів будуть знаходиться ще 2 841 супутника", - йдеться в повідомленні.

Перші 60 супутників будуть працювати на висоті 550 кілометрів, причому ракета виведе їх на висоту 440 кілометрів, а до своїх цільових орбіт вони будуть добиратися за допомогою власних двигунів на ефекті Холла, що працюють на криптоні. SpaceX зазначає, що за допомогою двигунів супутники будуть не тільки добиратися до своїх орбіт, а й автоматично коригувати орбіту для запобігання зіткнення з космічним сміттям.

Нові супутники представляють собою плоску конструкцію, що дозволяє ефективно розташувати їх всередині головного обтічника ракети.

Як повідомляв "Апостроф", стало відомо про успішний запуск в космос телекомунікаційного супутника Aradsat-6A для Саудівської Аравії ракетою Falcon Heavy від приватної компанії Space X.

Новости партнеров

Загрузка...