В Україні діє нульове розмитнення для автомобілів, привезених із Європи, яке було запроваджене внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Хоч закон про безкоштовний режим розмитнення спрощує життя українців, однак не кожен автомобіль підпадає під скасування податкового навантаження.
"Апостроф" з'ясував, які автомобілі українці можуть завозити до країни, а які категорично заборонено.
Як розмитнити авто
- Зняти автомобіль з реєстрації за кордоном;
- Оформити договір купівлі-продажу та експортні документи;
- Пройти митний контроль та обміняти номери на українські;
- Зареєструвати машину в сервісному центрі МВС.
При розмитненні авто, привезеного з-за кордону, не потрібно платити акцизний збір, мито та ПДВ.
Які авто заборонено розмитнювати
Відповідно до закону про нульове розмитнення, в Україні скасували 20% ПДВ для імпорту легкових, вантажних автомобілів, а також мотоциклів, автобусів та кузовів. Однак існує виняток для ТЗ країни-агресора Росії та її поплічниці Білорусі, а також для транспортних засобів із тимчасово окупованих територій - їх заборонено ввозити в Україну, і для них не діють митні спрощення.
Разом з цим, варто наголосити, що нульове розмитнення автомобілів зараз відбувається за правилами, що діяли й раніше. Тобто можна возити легковий транспорт екостандарту Євро-2 і вище (випущені після 1996 року), а вантажні автомобілі та автобуси - не нижче за Євро-5 (від 2010 рік).
Раніше "Апостроф" повідомляв, що у ЦНАПах дозволили реєструвати й нові авто, і вживані. Тепер у Центрах надання адміністративних послуг можна реєструвати, перереєструвати та знімати з обліку вживані транспортні засоби.