Хоч газ на українських АЗС суттєво подорожчав, багато водіїв думають про встановлення газобалонного обладнання на свій автомобіль, адже це в будь-якому разі дешевші, ніж заправлятися бензином. Водночас процедура встановлення та реєстрації ГБО доволі трудомістка.
Про те нюанси реєстрації ГБО в Україні розповіли в Bigmir Авто.
Чи обов'язково реєструвати ГБО
В Україні діє закон про обов'язкову реєстрацію газобалонного обладнання в сервісному центрі МВС. Для цього потрібно підготувати наступні документи:
- Паспорт громадянина України або ID картка (з копією);
- ІПН;
- Технічний паспорт транспортного засобу;
- Сертифікат відповідності;
- Акт приймання-передачі ТЗ під час виконання робіт;
- Свідоцтво про реєстрацію компанії-установника ГБО.
Варто зауважити, що документи треба подати не пізніше 10 днів з моменту встановлення ГБО. Разом з цим основною складністю при підготовці документів є висока ціна на сертифікат відповідності, який в середньому коштує 3000 грн (залежить від авто).
Чи треба переоформлювати авто з ГБО
Якщо ви встановили газове обладнання на авто, то його треба перереєструвати з пакетом документів, які зазначені вище. А коли ж ви купили автомобіль із встановленим, але не зареєстрованим ГБО, також потрібна перереєстрація.
Який штраф за незареєстроване ГБО
Коли автовласник встановив неоформлену газову установку, то штраф у разі її виявлення становить 340 грн, а якщо водія вдруге "спіймали" на неоформленому ГБО, то йому загрожує позбавлення права на кермування автомобілем терміном від 3 до 6 місяців.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Україні буде "бум" продажів вживаних автомобілів, а це призведе до зниження цін.