Згода водія з вчиненим порушенням правил дорожнього руху не є доказом і не звільняє працівника поліції від збору інших необхідних доказів.
Про це повідомляє "Дорожній патруль".
Так, часом під час складання протоколів чи постанов поліцейські замість доказів порушення намагаються зняти на відео, як автомобіліст погоджується з порушенням або хоча б не заперечує те, що вчинив те чи інше порушення. Найчастіше так роблять у разі, якщо інших доказів порушення немає.
Читайте також: Для початку попередження: у Києві почали ловити злісних "героїв паркування"
Якщо ж автомобіліст захоче згодом оскаржити ухвалу, співробітник поліції може подати до суду відеозапис, де автомобіліст погоджувався з тим, що порушив правила.
У такому разі, на місці зупинки автомобіліст під відеозапис не заперечував факт скоєння порушення ПДР. Але після того, як інспектор вручив йому ухвалу про штраф, людина вирішила оскаржити штраф і подала до суду позов.
У поліції заявили про те, що на долученому записі порушення водій не заперечує факту порушення, що означає, що водій сам погодився, порушив правила.
Справа надійшла для розгляду до Верховного Суду, де було відкинуто всі докази поліцейського про правомірність оскаржуваної ухвали на тій підставі, що вчинення порушення не оспорюється.
У суді зробили висновок, що сам факт визнання особою своєї провини не є доказом правомірності рішення поліцейського за відсутності інших доказів. Така згода людини не звільняє інспектора від доведення правомірності свого рішення.
У результаті навіть якщо автомобіліст на місці зупинки погодився з тим, що порушив правила, це не є доказом у суді. Правоохоронці все ж таки зобов'язані підтверджувати факти порушення належними доказами. Це може бути фото або відеофіксація порушення правил дорожнього руху.
Нагадаємо, раніше "Апостроф" розповідав про цікаве нововведення для українських водіїв .