В Україні по-новому перевірятимуть водіїв автомобілів на наявність алкогольного чи наркотичного сп'яніння.
Нововведення анонсував представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
За його словами, уряд змінив процедуру перевірки водіїв на перебування за кермом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Тепер огляд на місці зупинки має здійснюватись на відеокамеру або у присутності двох свідків. Крім цього, як зазначив Мельничук, правоохоронці перевірятимуть на наркотичне чи інше сп'яніння чи перебування під впливом лікарських препаратів, які можуть знижувати увагу та швидкість реакції.
Читайте також: Яка оптимальна температура двигуна і як не допустити перегріву: поради водіям
"Передбачається, що огляд на місці зупинки транспортного засобу здійснюється із застосуванням технічних засобів відеозапису, а у разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково додаються до протоколу про адміністративне правопорушення", - наголосив представник Кабміну в Раді.
Максимальна кількість алкоголю у крові водія, що допускається законодавством, становить 0,2 проміле. Будь-яке перевищення цього показника означає, що громадянин має сплатити штраф. У певних випадках передбачено позбавлення прав та позбавлення волі.
Покарання за водіння у стані алкогольного сп'яніння:
- якщо таке порушення було вчинено вперше - штраф у розмірі 17 тисяч гривень та позбавлення посвідчення водія на 12 місяців;
- якщо водій вдруге порушить закон – штраф у розмірі 34 тисячі. Також на нього вже чекає позбавлення прав на три роки.
- якщо водій "попадеться" п'яним двічі впродовж одного року - він втратить автомобіль, ризикує просидіти за ґратами 15 діб та сплатить штраф у 51 тисячу. Також йому заборонять керувати транспортом упродовж десяти років.
Раніше ми розповідали, чому українці в Євросоюзі змушені продати свої машини.
Вас також зацікавить:
Чи має право поліцейський вимагати від водія протоколу техогляду: українцям відповіли
Штрафи автофіксації повертаються в "Дію": на які зміни важливо звернути увагу
Українців стали частіше штрафувати за популярне "порушення": чому це незаконно