24 серпня під час параду, присвяченого Дню незалежності України, на Хрещатику продемонструють нову українську військову техніку.
"Апостроф" опублікував фотознімки зроблені власним фотокореспондентом Олександром Гончаровим.
Ймовірно, найочікуванішою новинкою від українського оборонпрому є "Богдана" - самохідна гаубиця, яка має унікальний калібр - 155 мм - раніше він ніколи використовувався ні в нашій армії, ні за часів СРСР. Важливий аспект: гармата повністю виготовлена на українських підприємствах. Спеціальними боєприпасами вона може вражати цілі на відстані до 60 кілометрів. Цікаво й те, що до початку серпня в Інтернет не було навіть фотографій цієї зброї, а журналісти ворожили: якою ж буде ця "Богдана".
"Нашою відповіддю Чемберлену", а точніше радянської РСЗВ "Град" стало створення української реактивної системи залпового вогню "Верба". Що складається з шасі КрАЗ-6322-010 і бойової частини БМ-21 "Град" наша РСЗВ має ряд якісних переваг. Автоматизація "Верби" досягла такого рівня, що екіпажу можна буде працювати в бойових умовах, не виходячи з кабіни: приїхали, натиснули кілька кнопок в кабіні, вразили цілі противника і поїхали. Одна біда - в бойових частинах ця техніка до цих пір не з'явилася.
Про завершення державних випробувань нового РСЗВ "Вільха" стало відомо 25 квітня цього року після проведення ряду успішних пусків на полігоні в Херсонській області. Компоненти для виробництва "Вільхи" - вітчизняні, з новою системою управління, новим ракетним паливом і нової бойової частиною. Комплекс розроблений на основі радянської РСЗВ "Смерч", але перевищує його показники.
Ще одна цікава розробка - РСЗО "Грім-2" - мобільна пускова установка з двома ракетами типу "земля-земля" на шасі пятіосного вантажного автомобіля, розроблена конструкторським бюро "Південне" в Дніпрі. Поки теж як макетного зразка.
Новий танк, який на параді братиме участь в єдиному екземплярі, Т-84-120 "Ятаган" - модернізована версія танка Т-84У "Оплот", адаптованого до стандартів НАТО.
Знайшлося місце на параді в Києві з нагоди Дня Незалежності України та новому транспортному літаку Ан-178. Його перший політ відбувся ще в 2015 році, коли він з успіхом брав участь на міжнародній авіакосмічній виставці Le Bourget у Франції. Наступний знаменний виліт відбувся в цьому році - на виставці Farnborough у Великобританії. На думку українських авіаційних фахівців, ринку збуту літака Ан-178 може скласти близько 800 літаків протягом 10-12 років.
З нових розробок, які візьмуть участь в параді, варто виділити систему РЛС "Зоопарк-3" (1Л220УК) виробництва запорізького підприємства "Іскра", а також комплекс управління артбатареей "Оболонь-А", розроблений Львівською держзавод "Лорта". Цікавий проект українського виробництва - розвідувальний акустичний комплекс "Положення 2".
Детальніше про нові зразки зброї, які продемонструють Збройні сили України читайте в матеріалі "Апострофа" - Нова армія: яка техніка пройде по Хрещатику на День Незалежності.