На дні Індійського океану виявлений величезний активний вулкан, якого не було ще півроку тому.
Про це, з посиланням на дослідження вчених, пише Science Alert.
Вулкан виявлений біля східного узбережжя острова Майотта. При цьому сейсмологи зазначають, що ще півроку тому вони обстежили регіон під час сейсмічної активності і ніякого вулкану не виявили.
Так, в листопаді 2018 року відбулася сейсмічне подія, наслідком якої стали тисячі сейсмічних хвиль з максимальною силою в п'ять балів, які, разом з дивною довжиною вібрацій, більше місяця фіксувалися датчиками по всій Землі.
Вивчивши дані, вчені дійшли висновку, що мав місце рух мас магми під Землею. Цю теорію підтвердило і те, що острів Майотта за 40 місяців перемістився на 60 мм на схід і 30 мм на південь.
У березні вчені зафіксували, що острів почав опускатися приблизно на 1 см на місяць - в напрямку з рухом магми.
З цього моменту вчені переключилися на теорію про те, що стали свідками найбільшого в історії людства підводного виверження.
Вивчивши ситуацію на місцевості, вчені виявили діючий вулкан заввишки 800 метрів, який має 5 км в поперечнику. При цьому сейсмологи переконані, що ще шість місяців тому цього вулкана не було.
Вчені встановили, що на глибині між 20 і 50 км під поверхнею Землі існує велика магматична камера. При цьому шлейф вулканічної породи наразі досяг лише глибини 2 км, тому раніше ніяких слідів виверження не було видно.
Як повідомляв "Апостроф", раніше стало відомо про початок виверження Єллоустонського вулкану.