Група вчених під керівництвом Корентіна Лорона з Університету Льєжа з вивчення еволюції і астробіології виявила на півночі Канади древній гриб віком близько мільярда років.
Про це повідомляється в матеріалі на сайті Nature.
Так, скам'янілі останки гриба були знайдені у відкладеннях сланцю. В ході досліджень було виявлено, що древній гриб містив хітин. Вчені, виходячи з факта збереження загальної структури гриба, встановили, що він за 600 мільйонів років зазнав малих змін, відповідно міг стати прабатьком всіх інших земних істот, в тому числі і людей. Вони відштовхувалися від аксіоми, що і людина, і тварини, і гриби - опістоконти, тобто, представляють одну споріднену групу.
Древній гриб отримав назву Ourasphaira giraldae, а як доказ своєї теорії про те, що він був прабатьком багатьох видів на Землі, вчені привели приклад організму Dickinsonia - прямого предка гриба віком 558 мільйонів років, який виявився твариною.
Як повідомляв Апостроф, раніше в горах Махонджва в Південній Африці, в вулканічних відкладеннях віком понад три мільярди років, були виявлені частинки позаземної органічної речовини, які можуть довести теорію позаземного походження життя на землі.