Американські дослідники виявили в долині Аваш в Ефіопії добре збережені хребці представника роду австралопітеків, який мешкав в Східній Африці приблизно чотири мільйони років тому.
Про це повідомляє "Naked Science".
Як зазначається, останки істот роду australopithecus anamensis знайшли вперше в 1965 році в Кенії в рамках експедиції Гарвардського університету.
На сьогоднішній день анамський австралопітек - найдавніший з австралопітеків, відомих науці. Виявлення останків цієї істоти дозволило не тільки відповісти на ряд питань, пов'язаних з австралопітека, але також і краще зрозуміти еволюцію людини, в цілому.
Остання знахідка американських вчених підтвердила важливість australopithecus anamensis для сучасної науки. Подальший аналіз показав, що істота імовірно мала хороші здібності до прямоходіння.
"Перший хребець цього австралопітека розділений на такі ж дві частки, як у сучасних людей. Ця риса відсутня у нині існуючих приматів і найдавніших предків людини, проте вона допомагає нам тримати голову у вертикальному положенні в той час, коли ми стоїмо", - говорить представник коледжу Чаффі в Кукамонзі Марк Мейер (Marc Meyer).
Нові висновки демонструють, що анамський австралопітек був набагато ближче до сучасних людей в еволюційному відношенні, ніж афарський або південний. У більш широкому сенсі результати дослідження в черговий раз показують, що прямоходіння, ймовірно, не можна розглядати в якості відмінної риси одних лише представників роду homo, предками яких, швидше за все, і є австралопітеки. При цьому вчені не можуть відповісти на питання, яку саме функцію виконували "людські" ознаки в житті анамських австралопітеків.
Як повідомляється, хоча нове відкриття проливає світло на ряд важливих питань, воно робить еволюцію людини ще більш складною для розуміння.
Нагадаємо, як раніше повідомляв "Апостроф", в Австралії знайшли останки найбільшого представника трилобітів - членистоногих, що населяли Світовий океан між 540 і 252 мільйонами років тому.